^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

AKTUALNOŚCI

Turniej w Wolbromiu

     W sobotę 16 marca 2024 r., w Hali Sportowej przy SP nr 1 w Wolbromiu odbył się Turniej OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 15 ośrodków OYAMA PFK.

     Organizatorem Turnieju był Jurajski Klub OYAMA Karate na czele z Shihan Kazimierzem Skalniakiem 5 dan. Wśród oficjalnych gości w ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli Wiceminister Sportu Pan Ireneusz Raś oraz Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji Pani Lidia Gądek. 

     Przed południem rozegrane zostały konkurencje prezentacji form Kata (bez broni oraz z bronią – Kobudo), a po południu odbyła się rywalizacja w konkurencji walki – Kumite (Semi-knockdown). MKS KOYAMA reprezentowało 15 zawodników, w przeważającej większości debiutantów, którymi opiekowali się Sensei Maja, Sensei Magda i Sensei Jakub. Shihan Mirek i Shihan Ryszard pełnili obowiązki sędziów maty.

     Na najwyższym podium stanęli: w Kobudo Kata - Ola Opach,
                           a w Kumite: Viola Kurkotova, Ala Chrzanowska, Antoni Białota, Daniel Shevchenko i Grzegorz Mach.
    Drugie miejsca wywalczyli: Mikołaj Krzyszkowski (Kata i Kumite) oraz Maciej Necel (Kumite),
      a trzecie miejsca zdobyli: Mikołaj Krzyszkowski (Kobudo), Marcin Kurowski i Weronika Dusza (Kumite).

 

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA