^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

-------- MKS KOYAMA -------- ------ OYAMA KARATE -------

LOGO_KOYAMA.jpg

------ SPORT PRZECIW ------ ------ WYKLUCZENIOM -------

logo s_p_w_medal.jpg

SPORT PRZECIW WYKLUCZENIOM

AKTUALNOŚCI

Egzamin mistrzowski i XXV-lecie

     W dniach 15-16 października 2016 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone, w Krakowie odbyło się XVI Międzynarodowe Seminarium OYAMA IKF z okazji XXV LECIA OYAMA KARATE W POLSCE (1991-2016). W dwudniowym egzaminie mistrzowskim udział wzięło blisko 270 instruktorów i zawodników głównie z Polski oraz z Rosji, Niemiec, Danii, Węgier, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

     Egzamin prowadził Hanshi Jan Dyduch 8 dan wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan i Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan. W sobotę egzaminowane były osoby do 35 lat, a w niedzielę roczniki starsze. W testach wzięli również udział przedstawiciele MKS KOYAMA. Egzamin był długi i wyczerpujący, a egzaminatorzy wymagający. Promocję na stopień 2 dan uzyskali: Andrzej Guzik i Maciej Podwysocki, a na 1 dan: Michał Krupa, Bartek Kwapisz i Patrycja Lichoń. Wielkie gratulacje! Podziękowania i gratulacje należą się też grupie sparingpartnerów, która w ramach przygotowań do zbliżającego się Pucharu Polski Południowej przybyła przetestować kandydatów do stopni mistrzowskich.

 

     W niedzielę, w godzinach wieczornych, w Hotelu „Santorini” odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy OYAMA Polskiej Federacji Karate, a następnie uroczyste przyjęcie z okazji XXV-lecia Oyama karate w Polsce z udziałem szefów klubów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W czasie spotkania Hanshi Jan Dyduch wręczył nagrody wyróżnionym laureatom plebiscytu „Najlepsi Sportowcy XXV-lecia Oyama Karate w Polsce”. Wśród nich znalazł się Sensei Dominik Rzepka. Pamiątkowe tabliczki z gratulacjami otrzymali również: Sensei Mirosław Osika z okazji XXXV-lecia uprawiania karate oraz Shihan Ryszard Żółty z okazji XL-lecia.

 

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA