^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

-------- MKS KOYAMA -------- ------ OYAMA KARATE -------

LOGO_KOYAMA.jpg

------ SPORT PRZECIW ------ ------ WYKLUCZENIOM -------

logo s_p_w_medal.jpg

SPORT PRZECIW WYKLUCZENIOM

AKTUALNOŚCI

Zdobywamy Babią Górę

     W sobotę 22 X 2016r. liczna reprezentacja MKS KOYAMA (przedstawiciele sekcji krakowskich, Dobczyc i Wiśniowej) oraz KAS zdobyła Babią Górę - 1725 m n.p.m., łącznie 66 osób. Przeszliśmy trasę o długości 10,7 km, pokonując przy tym podejścia o wysokości 719 m i zejścia 1015 m.

 

     Wyruszyliśmy z Przełęczy Krowiarki (1012 m) po niekończących się stromych schodach. Po drodze zaliczyliśmy Sokolicę (1367 m), Kępę (1525 m) i Gówniak (1617 m). Samo podejście na Babią Górę można scharakteryzować stwierdzeniem: góra za górą, za górą góra, a za tą górą jeszcze jedna góra - łatwo nie było, ale doszliśmy. Na szczycie panowała już zima, ale w trakcie podejścia, a zwłaszcza podczas przejścia z Diablaka przez Przełęcz Brona (1408 m) do schroniska Markowe Szczawiny (1188 m), towarzyszyła nam jesienno-słoneczna pogoda. Czasem chmury zasłaniały widoczność, a czasem odsłaniały przepiękne widoki na Zawoję, Mosorny Groń, jezioro Orawskie, Małą Babią Górę no i sam szczyt Babiej. W schronisku zjedliśmy obiad i po krótkim odpoczynku zeszliśmy przez Kolistą Polanę (1178 m) do Zawoi Markowej (716 m).

                           

                   

                                    

     Pomimo wcześniejszych obaw o pogodę wycieczka udała się wspaniale. Nad grupą czuwali Sensei: Mirek Osika, Dominik Rzepka, Andrzej Dziewoński i Bartek Kwapisz.

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA