^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

AKTUALNOŚCI

Nasi Sensei w Hitachi Energy

     12 września Sensei Maja Wójcik i Sensei Jakub Piasecki wzięli udział, jako prelegenci w spotkaniu zorganizowanym przez Zespół Dokumentacji Technicznej z firmy Hitachi Energy w Krakowie. Jednym z celów tego wydarzenia było promowanie kultury japońskiej i zdrowego stylu życia poprzez trenowanie karate.

     Wydarzenie w siedzibie firmy Hitachi Energy rozpoczęła prezentacja pani Patrycji Pyrek, która na co dzień pracuje jako Specjalista ds. Jakości Oprogramowania, a prywatnie jest pasjonatką i lektorką języka japońskiego. Była to opowieść pełna ciekawostek i inspiracji prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, w oparciu o doświadczenia zebrane podczas kilku podróży i miesięcy spędzonych w sercu Japonii. Informacje zawarte w prezentacji szczególnie przypadły do gustu grupie młodzieży z naszego klubu, której też nie zabrakło na tym mitingu.

Drugą częścią wydarzenia był panel dyskusyjny o świecie karate i wystawa zdjęć z cyklu Walka z Cieniem autorstwa Sensei Jakuba Piaseckiego. Sensei Maja i Sensei Jakub opowiedzieli o latach treningów i budowaniu doświadczenia w drodze do zdobycia czarnego pasa. Goście dowiedzieli się, że karate to nie tylko ćwiczenia fizyczne, lecz także trening umysłu. Karate wymaga skupienia, dyscypliny i cierpliwości, co przekłada się również na lepszą zdolność koncentracji w życiu codziennym oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. Panel dyskusyjny bardzo szybko zamienił się w sesję pytań od publiczności i sprawił, że nikt nie zauważył upływającego czasu.

                        

Pan Piotr Sroka, Kierownik Zespołu Dokumentacji Technicznej w Hitachi Energy zaznacza, że: "Wybór tematu spotkania i gości nie był przypadkowy. Nasza firma ma korzenie japońskie, więc tylko kwestią czasu było, kiedy ktoś takie wydarzenie (o kulturze japońskiej) u nas zorganizuje. Pomyślałem: mamy lokalnie utalentowaną i ambitną młodzież/karateków, zaprośmy ich, otwórzmy im drzwi do naszej firmy, zobaczmy, czego można się od nich nauczyć. Rezultat końcowy, przerósł moje oczekiwania i odbił się szerokim echem zarówno w firmie jak i poza nią."

Cóż można dodać? Jesteśmy dumni z Sensei Mai i Sensei Jakuba, że swoim zaangażowaniem, również poza matą, przynoszą chlubę naszej organizacji i promują jej dobre imię. 

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA