^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - Jarosławiec 2022

     Od 10 do 23 lipca 2022 r. trwał Letni Obóz Sportowo-Rekreacyjny MKS KOYAMA w Jarosławcu. Był to już XXXI obóz organizowany przez Shihan Mirka od początku jego działalności instruktorskiej.

 

 

      Już pierwszego dnia przywitaliśmy się z morzem i rozpoczęliśmy szkolenie. Na początku korzystaliśmy ze słońca i plaży, ale nie mogliśmy wejść do morza ze względu na duże fale i czerwoną flagę ratowników. W piątek byliśmy na latarni morskiej i w Muzeum Bursztynu, gdzie poznaliśmy historię i sposób tworzenia się różnych odmian bursztynu. Niektórzy nawet wydobyli kilka grudek "morskiego złota" odsiewając je z piasku.

      W niedzielne przedpołudnie przeżyliśmy wspaniałą przygodę w Parku linowym. Niektórzy pierwszy raz w życiu byli w takim miejscu, niemniej dali radę. Trasy były o różnym stopniu trudności, ale większość obozowiczów skorzystało z najtrudniejszej – EKSTREMALNEJ. Wieczorem dla relaksu mieliśmy dyskotekę.

 

                     

 

     Treningi o różnorodnej tematyce – technika, taktyka walki, kata, kobudo – odbywały się w sali albo na boisku. Niektórzy spróbowali też niełatwej sztuki tameshiwari - łamania desek.

                        

     Drugi tydzień pobytu na obozie zaczęliśmy od wycieczki do Ustki, podczas której odbyliśmy po Bałtyku rejs statkiem Unicus. Pogoda zdecydowanie się poprawiła i mogliśmy już korzystać zarówno z plażowania jak i kąpieli morskich. W środę wieczorem było ognisko z pieczeniem kiełbasek, a w czwartek egzamin na stopnie kyu oraz wieczorny trening na plaży.

     

      W piątek przed wyjazdem mieliśmy jeszcze długi spacer po Jarosławcu, a także podsumowanie obozu z wręczaniem dyplomów i nagród oraz pożegnalną pizzę.

     Opiekę obozowiczom oraz szkolenie i bezpieczną kąpiel w morzu zapewniła kadra w składzie:

          Shihan Mirosław Osika 5 dan – kierownik, trener;

          Sensei Dominik Rzepka 4 dan – wychowawca, trener, ratownik wodny;

          Sensei Joanna Kozłowska 1 dan – wychowawca, instruktor, ratownik wodny;

          Sempai Jakub Piasecki 1 kyu – wychowawca, instruktor;

          Pani Marzena Osika – pomoc i wsparcie pedagogiczne.  

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA