^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - Rowy 2017

     W dniach 16 – 29 VII 2017 r. odbył się letni obóz sportowo-rekreacyjny MKS KOYAMA w Rowach. Gościliśmy w Ośrodku Kolonijno-Wczasowym "Słowińska Perła", położonym w otoczeniu unikatowego wydmowego lasu sosnowego w odległości 50m od morza.

 

     Na początku pobytu pogoda nam sprzyjała, więc korzystaliśmy z plaży i kąpieli morskich.

                                 

                                 

     Na treningach rozpoczęliśmy naukę nowych Kumite No Kata. Trenowaliśmy wspólnie lub w dwóch grupach. Młodsi szlifowali technikę do egzaminu, a starsi uczyli się kata z tonfą i ćwiczyli elementy walki.

                                  

     W środę odbyliśmy wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego - na Ruchome Wydmy i do latarni morskiej Czołpino. Zrobiliśmy ok. 7-kilometrową trasę głównie po piasku i przez las – było pięknie.

                                 

                 

     Jeden z treningów mieliśmy na plaży, wzbudzając wielkie poruszenie wśród wczasowiczów.  

                                  

                                 

     Kolejna wycieczka to było wejście do Słowińskiego Parku Narodowego od strony Rowów. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze, gdzie oglądaliśmy ekspozycję „Plaża – cztery pory roku” i wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o pojawiających się na plaży zwierzętach. A potem odbyliśmy spacer do platformy widokowej na jeziorze Gardno.

                                  

     W ostatnich dniach obozu pogoda nam się popsuła, ale odbyliśmy jeszcze wycieczkę do Ustki. Spacerowaliśmy między domami w kratkę, zwiedzaliśmy statek piracki "Dragon", oglądaliśmy panoramę miasta z latarni morskiej i jedliśmy smakołyki na nadmorskiej promenadzie.

                                  
     Oczywiście była też dyskoteka (nawet dwie) i egzamin na kolejne stopnie. W ramach realizacji programu profilaktycznego „Sport przeciw wykluczeniom” rozmawialiśmy o prawach dziecka oraz różnych zagrożeniach w życiu codziennym. Przeprowadzonych zostało kilka konkursów i turniejów sportowych.

                                   

                                  

     Na spotkaniu podsumowującym obóz wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i breloki a zwycięzcy poszczególnych konkurencji - dyplomy i nagrody.

                                  

                                 

     Opiekę nad uczestnikami sprawowała kadra w składzie: Sensei Mirosław Osika 4dan - nasz kierownik, wychowawcy: Sensei Dominik Rzepka 3dan, Sensei Bartłomiej Kwapisz 1dan i pani Danuta Gumola. Troskliwą opieką otaczała również wszystkich, zarówno młodszych, jak i starszych pani Marzena Osika.

                     

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA