^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - DARŁÓWKO 2014

     W dniach 21 lipca – 2 sierpnia 2014r. odbył się letni obóz MKS KOYAMA w Darłówku nad morzem, miejscowości charakteryzującej się unikalnym mikroklimatem z dużą wilgotnością i zawartością jodu w powietrzu. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym "Diuna 2", położonym w odległości 100m od szerokiej, piaszczystej plaży. Na terenie ośrodka mieliśmy do dyspozycji boiska do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw, kilka świetlic oraz salę treningową. Pogoda nam dopisała, więc już pierwszego dnia zaczęliśmy plażowanie.

 

     Treningi odbywały się w dwóch grupach. Każda miała swój program - naukę nowych technik oraz kata, ćwiczenie elementów walki i wytrzymałości. Grupa zaawansowana intensywnie uczyła się posługiwać tonfą. Zwykle ćwiczyliśmy na trawie albo w sali, ale pod koniec obozu mieliśmy również trening na plaży. Na zakończenie szkolenia część uczestników przystąpiła do egzaminu na kolejne stopnie kyu.

                           

                                                

     Pomimo tego, że prawie codziennie byliśmy na plaży i mieliśmy trening, nie brakowało też dodatkowych atrakcji. Pierwszą z nich była wizyta w Bazie Lotnictwa Morskiego, gdzie oglądaliśmy helikoptery ratownicze, będące w służbie Wojska Polskiego.

                             

   Kolejną była wizyta w Aquaparku z morską wodą, gdzie mieliśmy mnóstwo zabawy. W połowie naszego pobytu w Darłówku, w niedzielę zwiedzaliśmy latarnię morską i podziwialiśmy widoki okolicy. Następnego dnia odbyliśmy ciekawą wycieczkę do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. W jedną stronę podróżowaliśmy ciuchcią, a w drugą tramwajem wodnym - albo odwrotnie.

                                        

                                       

     Cały czas korzystaliśmy z kąpieli słonecznych oraz morskich. Wygrzewaliśmy się na piasku i w piasku. W środę w drugim tygodniu obozu płynęliśmy statkiem pirackim KRÓL ERYK I. Nazajutrz odbył się egzamin i trening na plaży, a wieczorem piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

                                       

                                       

 

 

     W ostatnim dniu pobytu byliśmy jeszcze w kręgielni. Przy rzutach kulami było dużo dobrej zabawy ale też sporo emocji. Potem mieliśmy spotkanie z panem Januszem Chomontkiem - 19-krotnym rekordzistą Księgi Guinnessa, który wykonał dla nas pokaz żonglowania piłką.

 

 

                                       

 

    Na zakończenie obozu wszyscy otrzymali pamiątkowe breloczki i certyfikaty. Zostali również nagrodzeni zwycięzcy w konkursie czystości pokoi, konkursie rysunkowym i turnieju tenisa stołowego. Sympatyczne nagrody otrzymali też najmłodsi uczestnicy obozu (poniżej 9 lat) oraz wybrani w tajnym głosowaniu: Najmilsza Obozowiczka i Najmilszy Obozowicz.

 

                                                  

     Opiekę nad uczestnikami sprawowała kadra w składzie: Sensei Mirosław Osika 4dan - nasz kierownik, wychowawcy: Sensei Dominik Rzepka 3dan, Sempai Bartłomiej Kwapisz 1 kyu i pani Danuta Gumola. Troskliwą opieką otaczała również wszystkich, zarówno młodszych, jak i starszych pani Marzena Osika.

 

            Aha, była też Juju:               

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA