^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

OYAMA KARATE W POLSCE

 

 

    Wszyscy ćwiczący OYAMA KARATE w Polsce są członkami OYAMA Polskiej Federacji Karate, której prezesem jest Hanshi Jan Dyduch 8 dan. Siedziba Federacji i zarazem centralny ośrodek szkoleniowy znajduje się w Krakowie - Nowej Hucie.

 

   Początek rozwoju Oyama Karate w Polsce to rok 1991. Wtedy to Jan Dyduch w imieniu grupy czołowych instruktorów i zawodników z Krakowa złożył na ręce Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy deklarację wstąpienia do Światowej Organizacji Oyama Karate (WOKO).

   Styl OYAMA jako dyscyplina sportowa został zalegalizowany w Polsce w 1992r. W tym samym roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Oyama Karate w Polsce z siedzibą w Krakowie. W 1993 roku powołany został do życia związek sportowy, obecnie OYAMA Polska Federacja Karate (OYAMA PFK). Federacja skupia aktualnie przeszło 50 klubów, w których trenuje około 6000 osób, pod okiem około 220 licencjonowanych trenerów i instruktorów. OYAMA PFK systematycznie szkoli instruktorów, sędziów i zawodników.

   Od początku istnienia Oyama Karate w Polsce, przyjeżdżający raz w roku lub co dwa lata Soshu Shigeru Oyama 10 dan, przeprowadza seminaria szkoleniowe oraz egzaminy na stopnie mistrzowskie. Za każdym razem dostrzega i chwali wysoki poziom wyszkolenia polskich instruktorów. W latach 1992-2007 przeszło 270 Polaków otrzymało z nadania Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan około 420 nominacji na różne stopnie mistrzowskie. Około 50 sędziów ukończyło dwustopniowe specjalistyczne kursy. Co roku w kraju lub zagranicą, organizowane są liczne letnie i zimowe seminaria oraz obozy sportowo-szkoleniowe.

   Polska organizacja Oyama Karate stale rozwija rywalizację sportową, w której biorą udział dzieci, juniorzy i seniorzy obojga płci. Rozgrywane są ogólnopolskie zawody o randze Mistrzostw Polski i Pucharu Polski oraz liczne turnieje regionalne. Najlepsi polscy zawodnicy startują w międzynarodowych zawodach sportowych z Mistrzostwami Świata i Europy włącznie.

   Po tym jak Soshu Shigeru Oyama zamknął Centralne Dojo w Nowym Jorku i przestał pełnić funkcję dyrektora World Oyama Karate Organization, polska organizacja Oyama Karate zrezygnowała z przynależności do WOKO i przystąpiła do OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate (ang. OYAMA International Karate Federation), działającej pod jego patronatem. W 2005 roku polskie kluby przystąpiły także do Światowej Organizacji Kanreikai Karate (ang. World Kanreikai Karate), zajmującej się promocją sportowego karate na arenie międzynarodowej. OYAMA PFK wydaje liczne materiały szkoleniowe oraz informatory.


   Więcej informacji na temat OYAMA KARATE oraz sukcesów naszych zawodników w kraju i za granicą znajdziesz na oficjalnej stronie polskiej organizacji Oyama Karate: http://www.oyama-karate.pl

 

MKS KOYAMA - OYAMA KARATE KRAKÓW

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA