^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Sensei Andrzej Dziewoński 2 dan

 

       Sztukami walki zaczął się interesować w szkole podstawowej, kiedy do jego starszego brata przyjeżdżali koledzy, którzy chodzili na zajęcia karate. Zaciekawiło młodego Andrzeja to, co oni robili i po pewnym czasie zaczęli mu pokazywać kopnięcia i różne chwyty. Ale wkrótce uznał, że mu to nie wystarcza i w 1999 roku zapisał się do klubu Oyama Karate w Dobczycach. Kilka lat później musiał przerwać treningi karate ze względu na pracę. W tym czasie uczęszcza na zajęcia kick-boxingu. zdając tam kolejne egzaminy.

     Po zmianie pracy wraca do MKS Koyama, zdaje kolejne egzaminy oraz próbuje swoich sił w zawodach semi-knockdown i kata. W 2008 roku kończy kurs instruktora sportu na katowickiej AWF. Po intensywnych przygotowaniach pod okiem trzech instruktorów klubowych: sensei Ryszarda Żółtego 4 dan, sensei Mirosława Osiki 3 dan i sensei Andrzeja Guzika 1 dan, w dniu 6 czerwca 2010 roku zdaje, przed wielkim mistrzem Soshu Shigeru Oyamą 10 dan, egzamin na czarny pas.

     Prowadząc treningi w Wiśniowej, Myślenicach oraz Dobczycach, nadal podnosi swoje kwalifikacje i 8 czerwca 2019 r. w Dojo Stara Wieś zdaje egzamin na stopień 2 dan.

      

     Oprócz karate, Sensei Andrzej bierze udział w maratonach i bardzo mocno związany jest z górami, gdzie często aktywnie spędza wolny czas. W styczniu 2008 r. zostaje członkiem Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, podejmując tym samym wyzwanie zdobycia 28 najwyższych szczytów Polski. Niespełna pięć lat później 27 października 2012 r. staje w Warszawie przed Komisją KGP w celu weryfikacji zdobytych szczytów. Następnie zostaje pasowany na Zdobywcę Korony Gór Polski i otrzymuje dyplom, odznakę oraz legitymację poświadczającą tytuł.

                      

     Kolejnym celem staje się GSB – Główny Szlak Beskidzki. W maju 2016 r. przechodzi z Ustronia do Wołosatego 500 km czerwonym szlakiem, za co otrzymuje w krakowskim oddziale PTTK „Złotą Odznakę GSB”.

     W 2017 r. nawiązuje znajomość z Klubem Wysokogórskim Kraków, zgłębiając wiedzę i umiejętności wspinaczki skalnej oraz turystyki lodowcowej. Rozpoczyna przecieranie nowych, jeszcze bardziej wymagających szlaków - w Alpach.

            

     Obecnie Sensei Andrzej prowadzi zajęcia sekcji MKS KOYAMA w Myślenicach i Dobczycach.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA