^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Akcesoria i sprzęt treningowy

  W treningach karate korzystamy z ubioru, sprzętu i akcesoriów, w które należy zaopatrzyć się indywidualnie. W doborze potrzebnego sprzętu najlepiej doradzi i pomoże instruktor prowadzący zajęcia. Wszelkie informacje można też uzyskać pod numerem 501-445-554.

     W obecnej sytuacji bardzo przydatną może się okazać klubowa apaszka do zasłaniania twarzy. W każdym czasie mogą przydać się zaprezentowane poniżej przedmioty: koszulki bawełniane, czapeczki, bidony na napoje i bluzy polarowe.           

                           

     Do najpotrzebniejszych elementów wyposażenia należą kimono treningowe (karate-gi) pasy białe i kolorowe oraz naszywki organizacyjne. Kimona są szyte z bawełny o różnej grubości. Ważny jest wybór producenta, aby ubiór miał odpowiednią trwałość. Kolor pasa w karate określa zaawansowanie zawodnika i posiadany przez niego stopień. Początkujący zaczynają od białego pasa, a po kolejnych egzaminach zmieniają jego kolor. Naszywki organizacyjne określają przynależność do OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate i identyfikują wszystkie osoby ćwiczące styl OYAMA KARATE.

                                 

 

      Średnio zaawansowani zawodnicy rozpoczynają ćwiczenia z partnerem oraz na tarczach treningowych. Tarcze, kaski i hoga dla młodszych zawodników, zapewniające bezpieczeństwo w trakcie sparingów są na wyposażeniu klubu. Natomiast każdy ćwiczący powinien posiadać indywidualne ochraniacze stopa-goleń oraz napięstniki, a także ochraniacz na zęby, suspensorium czy hogo dla kobiet.     

                                 

 

 

 

      Wszystkim ćwiczącym na pewno przyda się swoisty podręcznik, jakim jest kolorowy informator OYAMA Polskiej Federacji Karate. Zawiera on niezbędne podstawowe informacje. Przede wszystkim wykaz stopni i pasów oraz ich kolory, a także aktualne wymagania szkoleniowo-egzaminacyjne na kolejne stopnie kyu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto można w nim znaleźć opisy i rysunki podstawowych pozycji, technik i schematów kihon kata, jak również tekst przysięgi dojo, niezbędny słowniczek polsko-japoński oraz inne ciekawe informacje.

 

 

      Polecamy każdemu koszulki klubowe wykonane z dobrej jakości bawełny o gramaturze 190 przez polskiego producenta. Koszulki są w kolorze turkusowym, z przodu  znajduje się napis OYAMA PERFECT KARATE oraz znakami japońskimi OYAMA KARATE-DO, a z tyłu kolorowe logo klubu.

 

 

     W zimie może przydać się bluza polarowa, jaką zawodnicy klubu wykorzystują jako strój reprezentacyjny na zawodach. Bluzy dobrze trzymają ciepło, można je ubrać na kimono. Wykonane są z bardzo dobrej jakości polaru, mają wyhaftowane z przodu logo organizacyjne oraz napis OYAMA KARATE POLAND i po drugiej stronie logo klubu. Natomiast na plecach napis KOYAMA MAŁOPOLSKI KLUB SPORTOWY oraz znakami japońskimi: OYAMA KARATE.

 

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA