^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - ROWY 2013

     W dniach 15-28 lipca 2013r. 50-osobowa grupa uczestników wzięła udział w Obozie Sportowo-Rekreacyjnym MKS KOYAMA w Rowach. Mieszkaliśmy w ośrodku "Słowińska Perła", położonym w otoczeniu unikatowego, wydmowego lasu sosnowego (który w połączeniu z aerozolem morskim tworzy leczniczy mikroklimat), w odległości 50m od morza.

      Do dyspozycji mieliśmy kompleks boisk, plac zabaw, świetlice, stoły pingpongowe i oczywiście piękną, piaszczystą plażę. Ośrodek zapewnił nam też opiekę medyczną oraz atletycznego ratownika. Opiekę nad uczestnikami sprawowała kadra w składzie: Sensei Mirosław Osika 4dan - nasz kierownik, wychowawcy: Sensei Dominik Rzepka 2dan, pani Marzena Osika i pani Danuta Gumola. Pomagali im asystenci: sempai Bartłomiej Kwapisz 1 kyu i Michał Osika.

 

     Treningi odbywały się w trzech grupach, z których każda realizowała program szkoleniowy przygotowujący do egzaminu na kolejny stopień kyu, a grupa zaawansowana ćwiczyła również elementy walki pod kątem startu w zawodach. Wszystkie treningi, ze względu na sprzyjającą pogodę, odbyły się na świeżym powietrzu. Oprócz treningów technicznych był też trening wytrzymałościowy z kilkukilometrową trasą przez las oraz trening na plaży. W ramach jednego z treningów rozegrane zostały zawody sumo w kilku kategoriach wagowo-wiekowych. Na koniec pobytu Sensei Mirek przeprowadził egzamin.

                   

     Jednym z głównych naszych zajęć podczas obozu był „plażing” i „chlaping” w morzu. Nie brakowało też innych atrakcji, jak dyskoteki, ognisko z pieczeniem kiełbasek czy wycieczki. Pierwszą z nich odbyliśmy nad jezioro Gardno do Słowińskiego Parku Narodowego i do muzeum, gdzie zapoznaliśmy się z mieszkańcami leśnych terenów.

                   

     Podczas drugiej wycieczki – do Ustki – było więcej przygód. Zwiedziliśmy latarnię morską i płynęliśmy statkiem pirackim „Dragon”. Grupka osób żądnych ekstremalnych przeżyć zdecydowała się na przejażdżkę łodzią motorową po morskich falach.

                   

     Trzecia wyprawa była niezłym treningiem kondycyjnym. Najpierw odbyliśmy długi spacer po Ruchomych Wydmach i dzikiej plaży, po czym zdobyliśmy kolejną latarnię morską - w Czołpinie. Grupa odważnych wróciła do ośrodka spacerkiem wzdłuż linii brzegowej ..... tylko 15 km!

                                    

 

    W wolnych chwilach korzystaliśmy z boisk i placu zabaw. Rozegraliśmy też mecze z zaprzyjaźnioną sekcją piłki nożnej z SKS SP nr 22 w Krakowie. Przeprowadzony został konkurs czystości pokoi oraz plastyczny, wyłoniliśmy Najmilszą Obozowiczkę i Najmilszego Obozowicza. Na koniec pobytu Sensei Mirek zaprosił wszystkich na dodatkową atrakcję: jazdę samochodzikami elektrycznymi. To była jazda …..

     Każdy uczestnik otrzymał czapeczkę klubową, która przydała się podczas całego pobytu, a na koniec obozu okolicznościowy brelok i pamiątkowy certyfikat. Laureaci konkursów i zawodów zostali nagrodzeni upominkami.

 

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA