^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Shihan Mirosław Osika 5 dan

 

 

   Uprawia karate od 1981 roku, kiedy to pod okiem Sensei Józefa Pietrasa zaczął ćwiczyć Karate Kyokushin. W 1986 roku został uczniem Sensei Jana Dyducha, pod którego nadzorem nieprzerwanie doskonali swoje umiejętności. W 1991 roku był w grupie instruktorów i zawodników, którzy pod kierownictwem Jana Dyducha złożyli na ręce Soshu Shigeru Oyamy deklarację przystąpienia do Światowej Organizacji Oyama Karate. Po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie rozpoczął praktykę instruktora.

 

 

 

      22-go marca 1993 roku zdaje swój pierwszy egzamin na stopień mistrzowski
1 dan i we wrześniu otwiera własną Szkołę Karate. W jej ramach działają sekcje w Dobczycach, Myślenicach i w Krakowie na osiedlu Ruczaj Zaborze. Potem powstają też sekcje w Niepołomicach i Skawinie. Praca instruktorska i jednoczesne doskonalenie własnych umiejętności owocują kolejnymi egzaminami  na  stopnie  mistrzowskie:   4-go  czerwca  1995  roku   na  2 dan, a  22-go kwietnia 2001 roku na 3 dan.  W roku 2001 przekształca Szkołę Karate w Małopolski Klub Sportowy KOYAMA. Otwiera nowe sekcje na osiedlach: Kurdwanów, Wola Duchacka, Nowy Prokocim oraz koło Ronda Matecznego. Prowadząc działalność szkoleniową jednocześnie uczestniczy w pracach na rzecz Federacji, udzielając się głównie w komisji sędziowskiej. 27 maja 2012 roku zdaje egzamin na stopień 4 dan. Natomiast 8 czerwca 2019 r. w Dojo Stara Wieś po pozytywnym teście technicznym oraz w uznaniu zasług za działalność i osiągnięcia Mirosław Osika otrzymuje awans na stopień 5 dan, uzyskując tym samym tytuł Shihan.

 

 

 

    Dzisiaj Shihan Mirosław Osika 5 dan poświęca się głównie pracy szkoleniowej i organizacyjnej na rzecz rozwoju Oyama Karate w Polsce, bierze udział w pracach komisji sędziowskich na zawodach sportowych i nadal podnosi swoje kwalifikacje pod okiem Hanshi Jana Dyducha 8 dan, który nieustannie wskazuje drogę rozwoju, przekazując wiedzę zdobytą od Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA