^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - Dąbki 2009

     W dniach 12-26 lipca 2009r. odbył się obóz oyama karate zorganizowany przez nasz klub w Dąbkach nad morzem. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym "Carbo", położonym w przepięknej okolicy, pośród lasów sosnowych, w odległości 100m od morza i 50m od jeziora Bukowo.

     W trakcie obozu został zrealizowany bogaty program rekreacyjno-wypoczynkowy oraz szkoleniowy. Treningi odbywały się w różnorodnej scenografii (w sali gimnastycznej, na plaży i w plenerze) w trzech grupach, zgodnie z posiadanym przez uczestników stopniem. Grupa zaawansowana prowadzona była przez sensei Mirosława Osikę 3 dan, grupa średnio zaawansowana ćwiczyła z sensei Jarosławem Hebdą 2 dan, a grupa początkująca trenowała pod okiem sensei Dominika Rzepki 2 dan. Szkolenie zakończyło się egzaminem na kolejne stopnie kyu.

     Jedną z głównych atrakcji obozu była całodniowa wycieczka do Darłowa. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem Zamek Książąt Pomorskich, płynęliśmy tramwajem wodnym do Darłówka i po spacerze po molo bawiliśmy się w Parku Wodnym z wodą morską.

     W czasie pobytu przeprowadziliśmy rywalizację w wielu konkurencjach. Odbył się konkurs rysunkowy oraz czystości pokoi. Rozegraliśmy turniej tenisa stołowego. Po wielu meczach piłkarskich i finale strzałów karnych wyłoniliśmy Króla Strzelców oraz Najlepszego Bramkarza. Przeprowadziliśmy również konkurs karaoke oraz konkurs pokazów karate w trzech kategoriach. Grupa początkująca prezentowała "walkę z cieniem", średnio zaawansowana rywalizowała w walce na tarczy, a zaawansowana demonstrowała przygotowane przez siebie kombinacje walki w parach. Na koniec obozu przeprowadzone zostały wybory Najmilszej Obozowiczki i Najmilszego Obozowicza. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody i oryginalne dyplomy.

            Prawie cały czas była piękna, słoneczna pogoda, więc często plażowaliśmy i kąpaliśmy się w morzu. Niektórzy budowali zamki z piasku. W wolnych chwilach spacerowaliśmy po miasteczku, graliśmy w siatkówkę czy bilard. Mieliśmy też ognisko z pieczeniem kiełbasek. Niezapomniane wrażenia pozostaną po przejażdżce po jeziorze rowerkami wodnymi i pływaniu łodzią Wikingów, na której trzeba było się mocno namachać wiosłami, żeby płynąć do przodu i jeszcze uciec przed burzą.

     Gdy komuś coś dolegało albo się ktoś skaleczył, troszczyła się o nas i opatrywała nam rany Pani Senseiowa Marzena Osika.

     Na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Uczestnika Obozu Oyama Karate oraz pamiątkowy breloczek.

                                 

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA