^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Zimowy obóz - Zawoja 2013

   W dniach 20 – 26 stycznia 2013r. odbył się obóz zimowy w Zawoi. Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym o wdzięcznej nazwie „Diablak”, mieszczącym się w części, tej najdłuższej polskiej wsi, zwanej Zawoja Widły.

 

   Opiekę nad uczestnikami obozu sprawowali:

         - sensei Mirosław Osika 4 dan, kierownik i instruktor,

         - sensei Dominik Rzepka 2 dan, instruktor narciarstwa, snowboardu i karate oczywiście,

         - pan Piotr Leśniak, absolwent AWF, instruktor narciarstwa,

         - pani Danusia Gumola, absolwentka krakowskiej AWF.

   Już pierwszego dnia pobytu wieczorem mieliśmy trening w pięknej hali sportowej pobliskiej szkoły. W kolejnych dniach ćwiczyliśmy w hali albo w świetlicy ośrodka.

   Pierwsze zjazdy na nartach i snowboardach wykonaliśmy w poniedziałek. Dla niektórych były to pierwsze zjazdy w życiu. Jeździliśmy na stoku Kolisty Groń, należącym do naszego gospodarza, więc bezpłatnym, ale warunki były nie najlepsze, ponieważ miejscami brakowało śniegu, a stok nie był sztucznie naśnieżany. Następnego dnia wybraliśmy się na stację narciarską Czatoża, gdzie mieliśmy dużo miejsca i kilka wyciągów do wyboru. Jeździliśmy w czterech grupach; trzech narciarskich w zależności od stopnia umiejętności i snowboardowej. Każdy uczestnik podniósł swoje umiejętności, a początkujący umieli już nie tylko stać na nartach, ale i zjechać z góry oraz wyjechać wyciągiem bez wywrotki.

                        

 

 

    Po południu chętni byli na lodowisku. Atrakcji nie brakowało jeżdżącym jak i obserwującym. Sensei Mirek w pięknym stylu zadebiutował jako łyżwiarz, można by rzec: po mistrzowsku.

 

 

 

   Kolejnego dnia mieliśmy wycieczkę na Mosorny Groń. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki i zobaczyć Babią Górę w jej pełnej okazałości. Na górę wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym, ale stok był wymagający i nie wszyscy odważyli się zjechać w dół po śniegu. Grupy zaawansowane narciarzy i snowboardzistów mogły sprawdzić swoje umiejętności.

 

                       

   W wolnych chwilach graliśmy w bilard, tenis stołowy oraz darta, czyli rzucanie lotkami do tarczy. Odbyła się też dyskoteka, a w piątek odwiedzili nas górale. Były śpiewy, tańce i próba gry na skrzypeckach. Zamiast ogniska na mrozie mieliśmy kiełbaski z grilla w kominku.

                         

 

 

  W sobotę, w drodze powrotnej do domu, odwiedziliśmy Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego. Zapoznaliśmy się z bogactwem przyrody występującym w tym pięknym rejonie Polski i poznaliśmy jego mieszkańców.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA