^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - Sianożęty 2016

     W dniach 17-30 lipca 2016r. odbył się letni obóz MKS KOYAMA w Sianożętach, oddalonych o 12 km od Kołobrzegu. Miejscowości ze specyficznym mikroklimatem charakteryzującym się najwyższą zawartością leczniczego, morskiego aerozolu i jodu. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „NEPTUN”, położonym przy promenadzie, 50 m od morza.

     Pogoda w tym roku nam wyjątkowo dopisała, więc niemal codziennie byliśmy na plaży. Zażywaliśmy kąpieli słonecznych i morskich, a niektórzy nawet piaskowych.

                                       

     Treningi odbywały się przeważnie na świeżym powietrzu. Mieliśmy do dyspozycji duże boisko sportowe, trawiasty teren obok niego oraz salkę gimnastyczną. Ćwiczyliśmy w trzech grupach, z których każda miała swój program do zrealizowania.

                                       

                                       

     W pierwszym tygodniu naszego pobytu mieliśmy wycieczkę do Kołobrzegu. Na początku odbyliśmy rejs statkiem pirackim po morzu. Następnie zwiedziliśmy latarnię morską, a potem przespacerowaliśmy się kołobrzeską promenadą na molo.

                                       

     W centrum miasta oglądaliśmy starówkę, Ratusz, Bazylikę Mariacką oraz zwiedzaliśmy Muzeum Oręża Polskiego.

                                       

     W sobotę, w połowie obozu mieliśmy wycieczką rowerową do kołobrzeskiego Ekoparku Wschodniego, gdzie podziwialiśmy wspaniałą przyrodę. Oglądaliśmy kaczki i łabędzie w ich pięknym, naturalnym środowisku. Było naprawdę fajnie, przejechaliśmy trasę o długości 20 km.

                                       

     Wieczorami zajęcia były rozmaite. Najczęściej były to zajęcia sportowe, piłka nożna, siatkówka, zabawy na boisku, czasem trening. Raz byliśmy w Wesołym Miasteczku w Ustroniu Morskim, gdzie były różne atrakcje, fajne, śmieszne i straszne. Nie obyło się też oczywiście bez szalonych dyskotek.

                                       

                                       

     W środę w drugim tygodniu obozu pojechaliśmy "ciuchcią" na wycieczkę do latarni w Gąskach. 20-osobowa grupa śmiałków wyruszyła w drogę powrotną spacerem po plaży. Tak naprawdę nie był to taki sobie spacerek, tylko marsz 11 km po piasku z przeszkodami - brawo!

                                        

     Podsumowaniem dwutygodniowego szkolenia (i pracy przed wakacjami na treningach) był egzamin na kolejne stopnie kyu. Potem mieliśmy jeszcze ostatni trening pokazowy na plaży. Zgromadziliśmy całkiem sporą publiczność. Na koniec Sensei Mirek zaprezentował nam kata Kanku Dai.

                                        

                                       

     Na zakończenie pobytu mieliśmy jeszcze ognisko z grillowanymi kiełbaskami, po którym wypuściliśmy w przestrzeń powietrzną nad plażą sporą ilość lampionów. Na spotkaniu podsumowującym obóz wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa i klubowe breloki. Natomiast zwycięzcy przeprowadzonych konkursów – dyplomy i nagrody.

                                       

 

     Opiekę nad uczestnikami obozu sprawowali:

 

          - Pani Marzena Osika

          - Pani Danuta Gumola

          - Sempai Bartek Kwapisz

          - Sensei Dominik Rzepka

      i nasz kierownik Sensei Mirek Osika.

 

                                       

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA