^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - Jastrzębia Góra 2021

     W dniach 13-26 lipca odbył się Letni Obóz MKS KOYAMA w Jastrzębiej Górze. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wczasowym „Bałycki Relaks”, który zapewnił nam świetne warunki do wypoczynku i trenowania oraz doskonałe wyżywienie.

     Pogoda nam dopisała jak nigdy. Już pierwszego dnia przywitaliśmy się z morzem, a potem plażowaliśmy regularnie na pięknej, szerokiej plaży, korzystając z kąpieli morskich.

Trenowaliśmy w podziale na grupy w specjalnych namiotach, w salce treningowej, na boisku lub na plaży. Szlifowaliśmy technikę i taktykę walki, ćwiczyliśmy kata i kobudo. Podczas jednego wieczornego treningu na plaży przy zachodzącym słońcu każda grupa treningowa zaprezentowała kata odpowiednie do posiadanego stopnia, instruktorzy też. Sensei Dominik i Sensei Maja wykonali kata Seienchin, a Shihan Mirek kata Kanku Dai - powracając tym samym do tradycji sprzed wielu lat - prezentacji "kata słońca" podczas zachodu słońca.

W trakcie obozu odbyliśmy kilka wycieczek. Najpierw była wycieczka do Władysławowa i rejs po morzu statkiem wikingów. Długo będziemy pamiętać jak porządnie bujało. Kolejną była piesza wycieczka malowniczym Lisim Jarem i wejście na Latarnię Morską Rozewie. Następny wyjazd mieliśmy na Hel i do Helu. Odwiedziliśmy foczki w Fokarium, gdzie obserwowaliśmy ich karmienie. Podczas kolejnej wycieczki było dużo atrakcji oraz informacji o zamierzchłych czasach i o dinozaurach, a byliśmy w Parku Ewolucji w Sławutówku.

Ponadto zrealizowaliśmy dużo innych punktów programu, jak: codzienne poranne bieganie, zawody plażowe, wizytę w wesołym miasteczku, dyskotekę, ognisko czy wieczorne pogadanki z Shihan Mirkiem o karate i XXX-leciu Oyama Karate w Polsce. Odbył się też turniej tenisa stołowego, test wiedzy na temat karate i praw dziecka oraz konkurs rysunkowy i czystości pokoi.

     Za bezpieczeństwo i szkolenie uczestników obozu odpowiadała kadra w składzie:

 

   Shihan Mirosław Osika 5 dan – trener, kierownik

   Sensei Dominik Rzepka 4 dan – trener, wychowawca

   Sensei Maja Wójcik 1 dan – instruktor, wychowawca

   Sempai Joanna Kozłowska 1 kyu – instruktor, wychowawca

   Pani Marzena Osika – pomoc i wsparcie w każdej sytuacji.                 

 

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA