^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Shihan Ryszard Żółty 5 dan

 

   Ze sportem zetknął się już w szkole podstawowej, ćwicząc kolarstwo w klubie CRACOVIA. Karate uprawia od 1977 roku, kiedy to jako uczeń LO trafił do sekcji KYOKUSHIN KARATE prowadzonej przez Sensei Andrzeja Drewniaka. W stylu tym uzyskał stopień 2 kyu. Będąc instruktorem na osiedlu Podwawelskim poznaje Jana Dyducha, praktykującego karate u tego samego mistrza.

   W 1991 roku uczestniczy w powstawaniu organizacji Oyama Karate w Polsce. Trenując intensywnie nowszy i skuteczniejszy w realnej walce styl zdaje w marcu 1993 roku przed Wielkim Mistrzem SHIGERU OYAMĄ egzamin na stopień mistrzowski 1 dan. Od tego momentu nieprzerwanie współpracuje z Janem Dyduchem. Prowadzi pracę szkoleniową z dziećmi i młodzieżą, szkoląc od podstaw wielu zawodników, późniejszych mistrzów Polski, Europy i Świata. Zdobywa kolejne stopnie mistrzowskie: 2-go czerwca 1996r. - 2 dan, 16-go maja 1999r. - 3 dan oraz 27-go listopada 2004r. - 4 dan.

 

   W sezonie treningowym 2011/2012 Sensei Ryszard obchodzi jubileusz 35 lecia  uprawiania karate. Z tej okazji otrzymuje z rąk Hanshi Jana Dyducha  serdeczne gratulacje i pamiatkową tabliczkę.

      13-go października 2012r. Hanshi Jan Dyduch 8 dan, w imieniu Soshu Shigeru Oyamy 10 dan oraz OYAMA International Karate Federation, wręcza Ryszardowi Żółtemu dyplom na stopień mistrzowski 5 dan.

      Shihan Ryszard Żółty 5 dan, posiadając duże doświadczenie zdobyte zarówno na treningach jak i w pracy ochroniarskiej czy jako instruktor na siłowni kulturystycznej, prowadzi bardzo ciekawe i urozmaicone treningi, wzbogacone elementami samoobrony.

      Oprócz karate shihan zajmuje się rehabilitacją, masażem, pracuje jako instruktor na siłowni w Relax Body Club przy ul. Mogilskiej 70. Wykonuje masaże lecznicze (korzonki, rwy kulszowe) a także masaże kosmetyczne. Można skorzystać :) Telefon: 502-561-150.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA