^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

OYAMA KARATE

 

  Twórcą stylu OYAMA Karate jest jeden z największych mistrzów karate kontaktowego, żyjących w XX w. i wybitny autorytet w dziedzinie sztuk walki Soshu Shigeru Oyama 10 dan (07.07.1936-14.02.2016). Uprawianie karate i innych sztuk walki rozpoczął w wieku 10 lat. Był najstarszym uczniem Masutatsu Oyamy i współtwórcą Światowej organizacji Kyokushinkai. Jej szeregi opuścił w 1983r. jako Saiko Shihan (Najwyższy Mistrz), posiadając wówczas topień 8 dan. Jedną z przyczyn tej decyzji była chęć nieskrępowanego realizowania własnej wizji nowoczesnego karate, zreformowania archaicznych technik oraz przestarzałych i nieefektywnych metod treningowych.

 

   Shigeru Oyama po blisko 50 latach praktyki i studiów nad dalekowschodnimi systemami walki stworzył styl z jednej strony oparty na japońskiej tradycji karate, z drugiej na najbardziej skutecznych i sprawdzonych formach walki a także uwzględniający współczesne osiągnięcia nauki w sporcie, psychologii i pedagogice. Dzięki temu OYAMA Karate jest dyscypliną realnej walki i samoobrony uprawianą także w sportowej formule full contact, knockdown i semi-knockdown. Shigeru Oyama wprowadził do ówczesnego sposobu walki szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Takiej filozofii walki podporządkował cały system szkolenia. Zmienił niektóre bloki, uderzenia oraz formy, rozwinął pracę nóg i położył duży nacisk na rotacyjną pracę ciała. Nowe autorskie formy kihon kata oraz zaawansowane ponad stylowe kata stanowią pomost pomiędzy uczeniem podstaw a realną walką, jak również są elementem prowadzącym do osiągnięcia perfekcji technicznej i mistrzostwa. Zaawansowani karateka praktykują także ćwiczenia i kata z bronią (Bo, Tonfa, Sai). Kata jak i formy z bronią (Kobudo) są dodatkowo wykonywane w formie rywalizacji sportowej.

 
   W stylu Oyama obowiązuje autorski system szkolenia dzieci, dostosowany do ich możliwości psychicznych i fizycznych oraz oryginalny model szkolenia młodzieży i dorosłych. Stawia on w pierwszym rzędzie na praktyczne korzyści wynikające z uprawiania karate - dobre zdrowie, poczucie bezpieczeństwa oraz systematyczne kształtowanie charakteru ćwiczącego.

 

MKS KOYAMA - OYAMA KARATE KRAKÓW

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA