^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - Kołobrzeg 2015

     W dniach 12 – 25 lipca 2015r. odbył się obóz MKS KOYAMA w Kołobrzegu – miejscowości znanej wszystkim jako uzdrowisko z wyjątkowym mikroklimatem, wykorzystywanym do klimatoterapii. Mieszkaliśmy w Ośrodku Kolonijnym BOSMAN, położonym w parku, 50 m od morza z bogatym zapleczem sportowym i rekreacyjnym: boiska, sala gimnastyczna, świetlica, bilard, tenis stołowy. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale też nie dokuczała. Wręcz dopasowała się tak, żebyśmy spokojnie mogli zrealizować wszystkie punkty bogatego programu sportowo-rekreacyjnego i turystyczno-wypoczynkowego.

     Treningi odbywały się w dwóch grupach. Młodsza pod kierunkiem sempai Bartka i sempai Joasi ćwiczyła technikę, kata i przygotowywała się do egzaminu na kolejne stopnie kyu. Starsza pracowała z sensei Mirkiem i sensei Dominikiem. Ćwiczyła ogólną sprawność i wytrzymałość, posługiwanie się tonfą, elementy walki i kata.

                   

                   

     Już pierwszego dnia przywitaliśmy się z morzem a w następnym rozpoczęliśmy plażowanie i kąpiele morskie. Były zabawy i oczywiście budowle z piasku.

                   

                   

     Program turystyczny rozpoczęliśmy od wycieczki do centrum miasta i Muzeum Oręża Polskiego, z którego duża część obozowiczów wyszła ze stopniem generała, potwierdzonym w książeczce wojskowej.

                   

                   

     W piątkowy wieczór odbyła się dyskoteka. To była taaaka impreza. Ujawniły się talenty taneczne oraz akrobatyczne i panowała wspaniała atmosfera.

                   

                   

     W sobotę odbyliśmy koleją wycieczkę po Kołobrzegu. Oglądaliśmy port, zwiedzaliśmy latarnię morską oraz Muzeum Minerałów i spacerowaliśmy po molo.

                  

                   

     Drugi tydzień pobytu rozpoczęliśmy wycieczką do Skansenu Morskiego, gdzie zaglądaliśmy w zakamarki okrętów ORP Fala i ORP Władysławowo oraz oglądaliśmy pozostałości po legendarnym kontrtorpedowcu ORP Burza.

                   

                   

     Wieczorem na plaży odbył się ekstremalny bieg z przeszkodami. Tarzanie w piasku, ślizg po ślizgawce wodnej, czołganie pod zasiekami, pokonywanie rowów i próba wody – to niektóre atrakcje sprawdzianu przydatności bojowej zawodników, ale ... wszyscy przeżyli.

                   

                   

     We wtorek pojechaliśmy do Centrum Atrakcji Wojskowych BASTION. Tam oglądaliśmy bogatą kolekcję sprzętu pancernego, jeździliśmy transporterem opancerzonym MTLB, amfibią gąsienicową PTS oraz zrobiliśmy zaopatrzenie w sprzęt i ubiory wojskowe. Niektórzy obozowicze doszli do wniosku, że mogą się również przydać łuski nabojów artyleryjskich i maski przeciwgazowe.

                   

                   

     W środę, przy licznie zgromadzonej widowni, odbył się trening na plaży. Poprzedził go bieg przez park, wzbudzający podziw przechodniów.

                   

                   

    W czwartek mieliśmy pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek, a potem pożegnalny zachód słońca.

                   

     W piątek odbyliśmy jeszcze wycieczkę do Muzeum 6D – Maszoperia. Po obiedzie było spotkanie podsumowujące obóz, wręczenie dyplomów, okolicznościowych breloków i nagrodzenie zwycięzców konkursów. W trakcie naszego pobytu rozegrany został turniej tenisa stołowego, konkurs rysunkowy i czystości pokoi. Przeprowadzony został bieg długodystansowy i test wiedzy na temat karate. W tajnym głosowaniu wyłonieni zostali: Najmilsza Obozowiczka i Najmilszy Obozowicz. Za dzielną postawę nagrodzony został najmłodszy uczestnik obozu – 6 letni Kacper.

             

               

    

      Wychowawcami podczas obozu byli:

 

– w grupie pierwszej pani Danusia Gumola i sempai Joasia Skoś,

 

 

 

 

- w grupie drugiej pani Marzena Osika i sempai Bartek Kwapisz,

 

 

 

 

- w grupie trzeciej sensei Dominik Rzepka.

 

 

 

 

 

  Sensei Mirek Osika - kierownik obozu, może w tym roku nie był wszędzie, ale "miał oko" na wszystko. ;)

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA