^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Letni obóz - Dźwirzyno 2010

     W dniach 11-24 lipca 2010r. odbył się obóz oyama karate w Dźwirzynie nad morzem, 10 km od Kołobrzegu. Pogoda dopisała, a atrakcji nie brakowało.  Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym "Solaris", przylegającym do nadmorskiej wydmy, położonym w sąsiedztwie unikalnej "dźwirzyńskiej patelni" (100m od morza), w przepięknej okolicy, pośród lasów sosnowych.

 

            Kadrę obozu stanowili:

                 

     Sensei Mirosław Osika 3 dan,    Sensei Dominik Rzepka 2 dan   i     pani Marzena Osika.

     W trakcie obozu zrealizowaliśmy bogaty program rekreacyjno-wypoczynkowy oraz szkoleniowy. Treningi odbywały się w różnorodnej scenerii (w sali gimnastycznej, na plaży, na trawce i na boisku) w dwóch grupach, zgodnie z posiadanymi przez uczestników stopniami. Na treningach ćwiczyliśmy technikę, kata oraz elementy walki z partnerem i przy użyciu tarcz. Szkolenie zakończyło się egzaminem na kolejne stopnie kyu.

                      

     Słoneczna pogoda nam dopisała, więc prawie codziennie byliśmy na plaży. Kąpaliśmy się w morzu, wykonywaliśmy budowle z piasku, graliśmy w piłkę i opalaliśmy się. Na szczęście, dzięki zbiorowemu smarowaniu się balsamami do opalania, nikogo nie spiekło.

                         

 

     Wśród dodatkowych atrakcji mieliśmy dwie wycieczki autokarowe do Kołobrzegu. Pierwsza do Centrum Atrakcji Wojskowych BASTION, gdzie jeździliśmy po poligonie transporterem opancerzonym SKOT. Strzelaliśmy też z broni pneumatycznej do tarcz na strzelnicy i oglądaliśmy różne pojazdy wojskowe. Niektórzy zakupili drobne pamiątki, takie jak dystynkcje wojskowe, hełmy, maski przeciwgazowe czy pociski artyleryjskie (tak na wszelki wypadek).

 

 

     Druga wycieczka miała charakter turystyczno-krajoznawczy. Byliśmy w latarni morskiej, spacerowaliśmy po nadmorskiej promenadzie, molo oraz starówce. Widzieliśmy wejście do portu i Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Odwiedziliśmy też Muzeum Oręża Polskiego, w którym oglądaliśmy bogatą kolekcję pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej i artylerii.

 

 

 

     Niezwykłych doznań dostarczył nam rejs statkiem po morzu, zwłaszcza w momentach, gdy płynęliśmy w poprzek wysokich fal. Natomiast w Oceanarium mogliśmy z bliska poobserwować "Nemo" i innych jego przyjaciół z głębin morskich.

 

     Podczas obozu został przeprowadzony konkurs czystości pokoi. Odbył się też konkurs plastyczny. Jego efektem była oryginalna "Galeria na sznurku", gdzie zostały wyeksponowane wszystkie prace uczestników. Nie zabrakło także konkurencji sportowych. Rozegraliśmy turniej tenisa stołowego, a po wielu meczach piłkarskich i finale strzałów karnych wyłoniliśmy Króla Strzelców oraz Najlepszego Bramkarza w dwóch kategoriach wiekowych. Wspaniałą zabawą okazał się wieczór z karaoke. Dużo śmiechu było przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, w trakcie którego przeprowadzone zostało pasowanie na obozowicza. Na koniec pobytu w Dźwirzynie wybraliśmy Najmilszą Obozowiczkę i Najmilszego Obozowicza. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody oraz oryginalne dyplomy. Każdy dostał Certyfikat Uczestnika Obozu Oyama Karate i pamiątkowy breloczek.

                        

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA