^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

MKS KOYAMA

   Małopolski Klub Sportowy "KOYAMA" został założony i wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego w roku 2001. Jest klubem licencjonowanym przez OYAMA Polską Federację Karate i OYAMA International Karate Federation. Powstał na bazie działającej od 1993r. Szkoły Karate prowadzonej przez Sensei Mirosława Osikę.

   Od samego początku głównymi ośrodkami są sekcje oyama karate działające w Krakowie na os. Ruczaj Zaborze, w Myślenicach i w Dobczycach. Przez krótszy lub dłuższy czas działały też sekcje w okolicznych miejscowościach, takich jak Skawina, Niepołomice czy Wiśniowa. Rejon, w jakim funkcjonowały wszystkie sekcje, w zetknięciu z nazwą uprawianego stylu, pochodzącą od nazwiska jego twórcy (OYAMA - w języku japońskim znaczy "wielka góra") dały pomysł na nazwę tworzonego klubu: KOYAMA - czyli "małe góry". Potem do klubu dołączają dwaj doświadczeni instruktorzy, Sensei Ryszard Żółty i Sensei Dominik Rzepka, co umożliwia otwarcie nowych sekcji na osiedlach: Kurdwanów, Wola Duchacka i Nowy Prokocim.

   Przez lata ćwiczeń przewinęło się przez wszystkie sekcje ponad 1000 ćwiczących w różnym wieku i z różnym podejściem do treningów. Większość ćwiczy rekreacyjnie, dla zdrowia, ale są i tacy, którzy chcą się sprawdzić w rywalizacji sportowej lub poczuć bezpieczniej poznając elementy samoobrony.

   Zajęcia prowadzone są w grupach w zależności od wieku i stopnia zaawansowania oraz są dostosowane do możliwości psychicznych i fizycznych danej grupy. Treningi dla młodzieży wzbogacane są o formy full contact karate. Dzięki systematycznym ćwiczeniom ogólnorozwojowym, siłowym i rozciągającym dziewczęta i chłopcy są zdrowsi, robią lepsze postępy w nauce i (co często podkreślają rodzice młodszych ćwiczących) mają coraz lepszą sprawność, koordynację ruchową i proste kręgosłupy. Ponadto trening uczy samodyscypliny, poszanowania starszych, a przede wszystkim wiary w siebie, przez co ćwiczący stają się odporniejsi na wszelkie przeciwności oraz negatywny wpływ środowiska i nie szukają ukojenia w alkoholu czy narkotykach. Chętni biorą udział w zawodach sportowych. Rywalizują w konkurencjach form - Kata lub walki - Kumite.

   Uczestniczymy również w pokazach, organizujemy wyjazdy weekendowe, zimowiska i obozy letnie. Staramy się wpływać wychowawczo na dzieci i młodzież, wpajając im wartości uniwersalne tak, aby żyli w harmonii z ludźmi i otaczającym środowiskiem. Jednak, jak twierdzi Shihan Mirosław Osika 5 dan, największa korzyść z uprawiania karate to zdrowie, sprawność fizyczna, opanowanie i długa młodość.

   Dlatego gorąco zapraszamy na treningi wszystkich chętnych w każdym wieku i obojga płci.

 

MKS KOYAMA - OYAMA KARATE KRAKÓW

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA