^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

SOSHU OYAMA NIE ŻYJE

     W dniu 14.02.2016 roku w Nowym Jorku ok. godz. 15-ej odszedł na zawsze Soshu Shigeru Oyama - twórca naszego stylu OYAMA KARATE. Wielki Mistrz zmarł w swoim domu w wieku 80 lat (07.07.1936-14.02.2016). Śmierć Soshu Shigeru Oyamy to wielka strata dla nas i dla całego światowego karate.

     4 marca 2016 r. w domu pogrzebowym Giordano Funeral Home w Nowym Jorku odbyła się ceremonia ostatniego pożegnania Soshu Shigeru Oyamy 10 dan, legendarnego Wielkiego Mistrza i nauczyciela karate. Przed urną z prochami Zmarłego, w ciągu kilku godzin wieczornych przeszło blisko 2000 osób. Przybyły delegacje z różnych organizacji karate z USA i Kanady. W głównej części uroczystości wzięli także udział Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Sensei Robert Małocha 3 dan. Nasi przedstawiciele złożyli wieńce w imieniu OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate i OYAMA Polskiej Federacji Karate. W czasie ceremonii pożegnania głos zabrali przedstawiciele rodziny Oyama, którzy podziękowali zebranym za liczne przybycie i podzielili się z nimi wspomnieniami o Zmarłym.

  

Hanshi Jan Dyduch przed domem pogrzebowym.                Wystąpienie Tedsumori Oyamy, syna zmarłego.

(Foto: Robert Małocha)          

 

ODEJŚCIE SOSHU SHIGERU OYAMY TO OGROMNA STRATA DLA NAS
I ŚWIATOWEGO KARATE.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI, OSU!

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA