^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan

Puchar Polski Południowej - 2016

W sobotę 5 listopada 2016r., w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna” w Krakowie, odbył się Puchar Polski Południowej OYAMA PFK w konkurencjach walki, zorganizowany i przeprowadzony przez Małopolski Klub Sportowy KOYAMA. Patronat nad zawodami objęli Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz OYAMA Polska Federacja Karate. Otwarcia turnieju dokonał Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz czuwający nad całością Sensei Mirosław Osika 4 dan. Sędzią Głównym Pucharu był Shihan Paweł Pajdak 6 dan.

W rywalizacji, która została sprawnie przeprowadzona na trzech matach, w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown wystartowało 150 zawodniczek i zawodników z 14 klubów Makroregionu Południowego OYAMA PFK, w tym 22-osobowa ekipa naszego klubu.

Nasi zawodnicy wywalczyli 18 pucharów:

- pierwsze miejsce w swej kategorii zdobyli: Grześ Barycki, Igor Kromka, Mateusz Kiejko-Kutrzeba, Gniewomir Herbst, Weronika Piskorz, Sławek Bałakajew i Magda Opach,

- drugie miejsce wywalczyli: Dawid Wilk, Joasia Kozłowska, Kalina Fliegner i Bartek Kwapisz,

- trzecie miejsce zajęli: Zuzia Ziarniak, Patryk Bolek, Zosia Marzec, Dominika Konik, Maja Wójcik, Maciek Skiba i Jakub Stępień.

Wszystkim gratulujemy zdobytych pucharów, gdyż na nie ciężko zapracowali. Serdecznie dziękujemy grupie organizacyjnej, dzięki której zawody można uznać za udane. Szczególne podziękowania należą się Ani Mituś, która odważyła się usiąść przy stoliku sędziowskim i poprowadzić walki na jednej z mat.

Zawody zostały przeprowadzone przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji projektu: „Sportowy sukces”.