^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

AKTUALNOŚCI

Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK

     Grupa instruktorów i zawodników MKS KOYAMA wzięła udział w Ogólnopolskim Seminarium OYAMA PFK w Kumite, które odbyło się 7 października 2023 r. w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone.

     W ramach spotkania, w którym uczestniczyło ok. 300 osób, odbyły się trzy treningi. Dwa pierwsze poprowadził Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan. Jeden poświęcony był technikom ręcznym w treningu walki sportowej, a drugi kopnięciom i kombinacjom pod kątem walki sportowej. Trzeci trening, przeprowadzony przez Shihan Rafała Majdę 6 dan, dotyczył kopnięć Mae Geri Jodan i Hiza Geri Jodan oraz kombinacji z ich użyciem w walce.

              

     Na koniec seminarium Hanshi Jan Dyduch 8 dan wręczył pasy i certyfikaty zdobyte na czerwcowym egzaminie mistrzowskim. Swoje czarne pasy odebrali również nasi nowi Sensei: Zofia Marzec, Mateusz Kiejko-Kutrzeba, Jakub Piasecki, Mirek Kozielski i Mirek Motyka.

                    

     Wieczorem Prezes naszego klubu - Shihan Mirek Osika uczestniczył w Zjazdach Sprawozdawczych OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate (OYAMA IKF) oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate (OYAMA PFK) za okres 2021-2023. Delegaci z Polski, Niemiec, Estonii, Węgier i Norwegii wysłuchali sprawozdania ze zrealizowanych działań w minionym okresie i omówili najważniejsze cele Organizacji na lata 2024-2026 w zakresie współzawodnictwa sportowego i szkolenia specjalistycznego.

      Na oficjalny wniosek klubów niemieckich, zgodnie z „Regulaminem nadawania stopni mistrzowskich w OYAMA IKF”, Zjazd Delegatów Federacji nadał jednogłośnie Hanshi Janowi Dyduchowi stopień mistrzowski 9 dan za wybitne zasługi organizacyjne, szkoleniowe oraz sportowe na rzecz rozwoju Oyama karate na arenie międzynarodowej.  

      Na uzasadniony wniosek Hanshi Dyducha, Zjazd jednogłośnie promował Andrzeja Pierzchałę (Kraków) na stopień mistrzowski 8 dan i przyznał mu tytuł Saiko Shihan, a Pawłowi Pajdakowi (Sosnowiec) i Witoldowi Choińskiemu (Białystok) nadał stopnie mistrzowskie 7 dan.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA