^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Puchar Polski OYAMA TOP - 2013

   23 i 24 listopada w Lublińcu odbyły się zawody Pucharu Polski w Karate OYAMA TOP. Wzięła w nich udział 14-osobowa grupa zawodników MKS KOYAMA (12 w Lekkim Kontakcie i 2 w Semi-Knockdown) wraz z instruktorami. Zawodnikami opiekował się trener kadry Sensei Dominik Rzepka 2 dan. Sensei Mirosław Osika 4 dan był sędzią prowadzącym walki, a Shihan Ryszard Żółty 5 dan pełnił funkcję sędziego maty.

Nasza ekipa

 

   W mistrzostwach wystąpiło blisko 300 zawodników z 36 klubów, w tym przedstawiciele karate Kyokushin Matsushima i karate Kyokushin Tezuka Group. Zawody zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Lubliniec - Pan Edward Maniura, Prezes Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych – Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan. Sędzią Głównym Pucharu Polski był Shihan Paweł Pajdak 5 dan.

 

   W tych prestiżowych zawodach nasza reprezentacja osiągnęła wielki sukces zdobywając 5 złotych pucharów, trzy srebrne i dwa brązowe w konkurencji Lekki Kontakt. Wszyscy zawodnicy, bez wyjątku, spisali się znakomicie, prezentując wysoki poziom wyszkolenia technicznego i taktycznego. Za co słowa uznania należą się nie tylko zawodnikom, ale także ich trenerowi.

Brawo i GRATULACJE!!!

 

     W drugim dniu zawodów rozegrana została konkurencja Semi-Knockdown, w której wystartowało dwoje naszych zawodników. Patryk Fliśnik uległ w pierwszej walce sporo cięższemu zawodnikowi. Natomiast Joasia Skoś w pięknym stylu wygrała pierwszą walkę przed czasem, zdobywając dwukrotnie wazaari za kopnięcie na głowę. W drugiej jednak walce przegrała z bardziej doświadczoną zawodniczką.

 

Nasi medaliści:

 

I miejsca zdobyli:

Gniewomir Herbst,

Wiktoria Fliśnik,

Natalia Modzelewska,

Maja Wójcik

Maciej Skiba

 

II miejsca zajęli:

Staś Barycki,

Bartosz Wojdyła,

Jakub Twardowski

 

III miejsca wywalczyli:

Jakub Stępień,

Hubert Ryz

 

 

 

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA