^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Mistrzostwa Polski 2014 w Kumite

     W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. w Andrychowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach KUMITE, w których wzięło udział aż 430 zawodników z 43 klubów. W zawodach tych wystartowało łącznie 21 zawodników MKS KOYAMA.

 

     W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem przeszło 200 młodzików (10-12 lat) i juniorów młodszych (12-14 lat). W tej konkurencji wystartowało 14 zawodników z naszego Klubu. Wywalczyli 4 złote medale: Jakub Stępień, Gniewomir Herbst, Wiktoria Fliśnik i Maja Wójcik oraz 4 brązowe: Jakub Twardowski, Weronika Piskorz, Magdalena Opach i Bartosz Wojdyła.

     Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jan Dyduch 8 dan wręczył również puchar Najlepszej Zawodniczce 2013 roku w kategorii Juniorek Młodszych, którą została Maja Wójcik.

 

     Tego samego dnia po południu, odbyły się bardzo widowiskowe walki w prestiżowej konkurencji KNOCKDOWN z udziałem 82 zawodniczek i zawodników w nowo utworzonych kategoriach wiekowych: młodzieżowców (18-22 lat) i seniorów (22-35 lat) oraz seniorów starszych (powyżej 35 lat).

 

     W drugim dniu Mistrzostw rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem 147 juniorów (14-16 lat) i juniorów starszych (16-18 lat). W tych walkach brało udział 7 naszych zawodników. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczył Patryk Fliśnik.

Podczas tej dwudniowej imprezy rolę opiekuna grupy i coach’a pełnił Sensei Dominik Rzepka 2 dan. Natomiast Shihan Ryszard Żółty 5 dan i Sensei Mirosław Osika 4 dan pracowali ciężko w komisji sędziowskiej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za udział, a rodzicom i kibicom za doping.

 

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA