^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Zakończenie sezonu 2013/14

     W sobotę 14 czerwca odbył się ostatni trening grupy zawodniczej w sezonie 2013/2014. Trening przyjemny, bo zamiast ćwiczeń każdy otrzymał „puchar” - lodów z bitą śmietaną i polewą czekoladową.

 

 

     Następnie Sensei Mirek i Sensei Dominik dokonali podsumowania osiągnięć zawodników, którzy w 4 turniejach kumite: Puchar Polski w Lublińcu, Mistrzostwa Polski w Andrychowie, Mistrzostwa Małopolski w Wieliczce oraz w Olkuszu, wywalczyli 53 miejsca na podium. Zdobyli: 18 złotych medali, 14 srebrnych i 21 brązowych. Najlepsi zawodnicy w rankingu podsumowującym sezon otrzymali okazałe puchary, które wręczył Shihan Ryszard. I miejsce zajęła Wiktoria Fliśnik (która 4 razy stała na najwyższym podium), II miejsce zajęła Maja Wójcik a III - Gniewomir Herbst.

 

     Rywalizacja sportowa to jeden z elementów rozwoju zaawansowanych zawodników. Każdy ćwiczący przez cały rok pracował aby podnieść swoje umiejętności, nauczyć się nowych technik czy kata. Efektem systematycznej pracy były zdane egzaminy na kolejne stopnie. 13 czerwca w hali Com-Com Zone odbył się ogólnopolski egzamin na stopnie 2. i 1. kyu. Egzamin przeprowadził Hanshi Jan Dyduch 8 dan w asyście Shihan: R. Żółtego, P. Pajdaka, W. Choińskiego i R. Majdy. Troje naszych zawodników pomyślnie zaliczyło wszystkie części testu: techniczną, kata i praktyczną - walkę. Brązowe pasy zdobyli: Joasia Skoś, Patryk Fliśnik i Rafał Kyś.


     W trakcie całego roku szkoleniowego odbyły się trzy sesje egzaminacyjne we wszystkich sekcjach i dwa centralne egzaminy klubowe, w trakcie których zostały nadane w sumie 402 nowe stopnie. Pierwszy centralny egzamin klubowy był w styczniu, natomiast 6 czerwca odbył się drugi egzamin na wyższe stopnie - od 5 do 3 kyu. Egzaminy przeprowadził Shihan Ryszard Żółty 5 dan. Nie było łatwo, zwłaszcza że w teście uczestniczyli wymagający sparing-partnerzy, sensei: Jola Podwysocka, Maciej Podwysocki i Andrzej Dziewoński (1 dan) oraz sempai Michał Krupa (1 kyu).

                                       

     Całoroczne szkolenie było wzbogacone o udział w programie "Sport przeciw wykluczeniom". W połowie maja wybrane grupy odwiedził Sensei Robert Bretner 4 dan, aspirant sztabowy, specjalista od spraw uzależnień z Wydziału Prewencji Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Rozmawialiśmy o zagrożeniach w szkole i na podwórku, o przemocy, a także o konsekwencjach wynikających z zażywania narkotyków i spożywania alkoholu. Wiemy jak mówić NIE na podejrzane propozycje.

                                       

     Na początku czerwca grupy odwiedził kolejny specjalista, lekarz. Pan doktor, Sensei Ireneusz Kurnik 4 dan uczył nas podstawowych zasad pierwszej pomocy i jak się zachować gdy ktoś potrzebuje ratunku. Uczestnicy spotkań otrzymali pamiątkowe medale za udział w programie.

                                       

     Kończący się sezon musimy uznać za bardzo udany i owocny, czeka nas jeszcze letni obóz w czasie wakacji. A za rok wielkie wydarzenie – Puchar Europy w Kata i Kumite, który odbędzie się w Wieliczce.

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA