^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Puchar Polski OYAMA TOP - 2014

     W dniu 22 listopada 2014 r. w Jeleniej Górze, w Hali Widowiskowo-Sportowej Parku Sportowego „Złotnicza”, odbył się XV Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate OYAMA TOP, zorganizowany przez Jeleniogórski Klub OYAMA z Shihan Rafałem Majdą 5 dan na czele. W rywalizacji wzięło udział przeszło 360 zawodników z 43 klubów Polski, Estonii i Kanady, w tym przedstawicie karate Kyokushin Tezuka Group i Karate Kanreikai.

 

     Zawody zaszczycili swoją obecnością: Prezydent Miasta Jelenia Góra - Pan Marcin Zawiła, V-ce Prezydent Miasta Pan Jerzy Łużniak oraz reprezentujący Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pan Marek Obrębalski, a także: Prezes Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8 dan, dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych – Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan (Kraków) oraz Wiceprzewodniczący Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate Tezuka Group - Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan (Wałbrzych).

     Sędzią Głównym turnieju był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec), a arbitrami maty: Shihan Eugeniusz Stanisławek (6 dan), Shihan Witold Choiński 5 dan (Białystok), Shihan Ryszard Żółty 5 dan (Kraków), Sensei Bogusław Plewka 4 dan (Lubliniec), Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków) i Sensei Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim). Zawody bardzo sprawnie na poszczególnych matach prowadzili Sensei Jerzy Walaszczyk 4 dan (Katowice), Sensei Mirosław Osika 4 dan (Kraków) oraz Sensei Jacek Kasperek 4 dan (Andrychów).

     W godzinach przedpołudniowych na trzech polach walki rozegrano zawody młodzików (10-12 lat) i juniorów młodszych (12-14 lat) w konkurencji Lekki Kontakt. Wystartowało w niej 175 dziewcząt i chłopców zabezpieczonych kompletami ochraniaczy, kaskami z kratką i hogo na tułów. Następnie przeprowadzono rywalizację w konkurencji Semi-knockdown z udziałem 115 juniorów (14-18 lat).

     Zawody w konkurencji Knockdown z udziałem 71 młodzieżowców i seniorów, poprzedziła popołudniowa ceremonia otwarcia Pucharu Polski w Oyama Karate, której dokonał Prezydent Miasta Jeleniej Góry – Pan Marcin Zawiła. W trakcie części oficjalnej, Hanshi Jan Dyduch wręczył Shihan Rafałowi Majdzie okolicznościową tabliczkę z podziękowaniami za zorganizowanie zawodów. Pamiątkowy grawerton otrzymał również Sensei Andrzej Tomiałowicz (Lubsko) z okazji XXX-lecia uprawiania karate. Równocześnie Hanshi serdecznie pogratulował jubilatowi i jego grupie pokazowej, świetnego występu w programie telewizyjnym „Mam Talent”. Okolicznościowymi listami zostali także uhonorowani Sensei Denis Cordeiro (4 dan) – Prezydent World Kanreikai Karate z siedzibą w Montrealu oraz Sensei Valeriy Savitskiy (3 dan) - Reprezentant Krajowy OYAMA IKF w Estonii. Podczas ceremonii otwarcia zawodów wystąpiła również grupa dziewcząt w pokazie tańca nowoczesnego. Przed rozpoczęciem walk para zawodników zaprezentowała licznie zgromadzonej widowni techniki dozwolone i niedozwolone w OYAMA TOP.

     Pojedynki w prestiżowej konkurencji Knockdown były niezwykle twarde i dynamiczne. Po raz pierwszy w historii Pucharu Polski rozegrano je z uwzględnieniem dodatkowej kategorii wiekowej młodzieżowców (od 18 do 23 lat). Dzięki temu pojawiło się wielu młodych i bardzo dobrze wyszkolonych karateków. Na zakończenie rywalizacji rozegrany został konkurs łamania desek (Tameshiwari), w którym wzięło udział 7 zawodników.  

     MKS KOYAMA w zawodach reprezentowała ekipa 17 zawodniczek i zawodników pod kierunkiem trenera Sensei Dominika Rzepki 3 dan. Zawodnicy naszego klubu wywalczyli 11 pucharów. W konkurencji Lekki Kontakt pierwsze miejsca zdobyli Zuzanna Górka i Bartosz Wojdyła, drugie miejsce wywalczył Staś Barycki, a miejsca trzecie na podium zajęli: Wiktoria Fliśnik, Weronika Piskorz, Magda Opach, Gniewomir Herbst i Jakub Piasecki. W konkurencji Semi-knockdown pierwsze miejsce zdobył Patryk Fliśnik, a Maja Wójcik i Sławek Bałakajew miejsca trzecie. To kolejny duży sukces reprezentacji naszego klubu.

 

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA