^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Mistrzostwa Polski w Kata - 2015

     W dniu 07.03.2015 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole odbyły się XXI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w Kata. Wystartowało w nich blisko 200 zawodników z 27 klubów. Organizatorem imprezy był Kolski Klub Sportów Walki z Państwem Marleną i Krzysztofem Wojewoda na czele, a współorganizatorem MOSiR w Kole. Uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski dokonał Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Prezes Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 5 dan.

     Poziom sportowy zawodów był wysoki i wyrównany. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Dodatkową premią dla zwycięzców poszczególnych kategorii było zakwalifikowanie się do udziału w Pucharze Europy OYAMA IKF w Wieliczce.

     W mistrzostwach w Kole wystartowała siedmioosobowa ekipa MKS KOYAMA, w większości debiutanci w rywalizacji kata. W pięknym stylu, po kilku latach, powróciła na podium Mistrzostw Polski w Kata Maja Wójcik. W kategorii Juniorek zajęła pierwsze miejsce w konkurencji Kata oraz trzecie miejsce w nowej dla siebie konkurencji Kobudo (kata z bronią). Zatem w maju będzie walczyć o Puchar Europy. Świetnie zaprezentował się Jakub Stępień, ale będąc w strefie medalowej pozwolił sobie na dekoncentrację i błąd w prezentacji kata. Pozostałym zawodniczkom, które zdobywają doświadczenie w tej rangi zawodach, należą się gratulacje za pracę włożoną w przygotowania do startu. Kiedyś ona zaprocentuje. Zawodnikami opiekowali się i pełnili funkcje sędziów za zawodach: Shihan Ryszard Żółty i Sensei Mirosław Osika.

                   

    

     Udział zawodników MKS KOYAMA w Mistrzostwach Polski odbył się przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizowanego programu: "Sportowy sukces - mali będą wielcy".

 

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA