^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Puchar Europy - 2015

     W dniach 23-24 maja 2015 roku, w Wieliczce w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i XX Otwartych Mistrzostw Polski OYAMA PFK w konkurencjach: Kata, Knockdown, Semi-knockdown i Lekki Kontakt. Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka - pan Artur Kozioł oraz Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate - Jan Dyduch 8 dan. Organizatorami zawodów, w których wystartowało przeszło 500 osób, byli OYAMA Polska Federacja Karate oraz Wielicki Klub Sportowy OYAMA z Sensei Jarosławem Hebdą 3 dan na czele. W PE wzięli udział zagraniczni goście z 16 krajów w tym z: Kanady, USA, Indii, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec, Estonii, Francji, Węgier, Belgii, Holandii, Czech, Norwegii, Danii i Wielkiej Brytanii, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai, Kyokushin - Tezuka Group, Shinkyokushin, Kyokushin Matsushima, Kyokushin IFK i Kenshikai.

 

   W czasie uroczystego otwarcia zawodów Hanshi Jan Dyduch dziękował osobom zaangażowanym w organizację imprezy, przybyłym gościom i sponsorom. Pamiątkowe tabliczki otrzymali goście zagraniczni, w tym najbliżsi partnerzy sportowi OYAMA IKF: Prezydent Światowej Organizacji Kanreikai Karate - Sensei Denis Cordeiro 4 dan (Kanada) i Wiceprezydent Europejskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group - Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan. Sędzią Głównym Pucharu Europy był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (z lewej strony na lewym zdjęciu). W zawodach wzięli także udział: Dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych - Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan (z prawej na lewym zdjęciu) oraz Dyrektor OYAMA IKF ds. sportowych - Shihan Igor Gubaydulin 5 dan (Rosja - z prawej na prawym zdjęciu). (Drugi z lewej na prawym zdjęciu - Valeriy Savitskiy - Estonia.)

               drugi z lewej Valeriy Savitskiy (Ukraina), pierwszy z prawej Igor Gubajdulin (Rosja)

     Wszyscy zawodnicy, trenerzy, sędziowie, goście honorowi oraz bardzo liczni widzowie otrzymali efektowny, 90-stronicowy program zawodów, zawierający m.in. plany pojedynków w każdej z kategorii oraz zdjęcia autorstwa Radosława Dyducha. Zawodom towarzyszyli dziennikarze telewizji TVP Kraków i prasy regionalnej.

     W sobotę przed południem została rozegrana w ramach Pucharu Europy konkurencja KATA OPEN. Doborowe grono sędziów międzynarodowych oceniało dowolnie wybrane przez zawodników formy, praktykowane w stylach Oyama, Kanreikai i Kyokushin. Mistrzostwa rozegrano systemem pucharowym z użyciem chorągiewek. W tej rywalizacji uczestniczyła nasza zawodniczka Maja Wójcik (aktualna Mistrzyni Polski Juniorek) i zajęła II miejsce.

     Tego samego dnia po południu, odbyły się walki w najbardziej prestiżowej konkurencji - knockdown. Zawody Pucharu Europy odbywały się w najtwardszej formule tj. z użyciem kopnięć frontalnych oraz kolanem na strefę jodan (głowa), a zawody Otwartych Mistrzostw Polski zgromadziły w większości młodzieżowców obojga płci i seniorów starszych, walczących bez prawa użycia mae-geri i hiza geri jodan. W tej konkurencji wystartował sempai Bartek Kwapisz. Stoczył dwa ładne pojedynki i niewiele brakło, aby wejść do strefy medalowej.

     W niedzielę do południa, rozegrano zawody w konkurencji Lekki Kontakt w ramach Pucharu Europy Juniorów Młodszych (12-14 lat) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików (10-12 lat). Dzieci posiadały pełny komplet standardowych ochraniaczy, w tym ochronę na korpus (hogo) oraz kaski z kratką, chroniącą twarz. W rywalizacji Młodzików wystartowało sześcioro debiutantów naszego klubu, zdobywających doświadczenie w rywalizacji sportowej. Dużą niespodziankę sprawiła Zosia Marzec zdobywając II miejsce w swej kategorii. W zawodach PE uczestniczyło ośmioro naszych Juniorów Młodszych. Było dużo emocji i wielu trudnych zawodników z zagranicy. Jeden z naszych faworytów – Gniewko Herbst - musiał rywalizować w wyższej kategorii wagowej z większymi zawodnikami, niestety nie miał dużych szans. Natomiast pierwsze miejsce wywalczyła Magda Opach, Joasia Kozłowska i Zuzia Górka miejsca II a Kuba Stępień miejsce III.

                    

     W drugiej części dnia, odbyła się rywalizacja w licznie obsadzonej konkurencji Semi-knockdown, w której walczyli Juniorzy i Juniorki (14-16 lat) oraz Juniorzy Starsi (16-18 lat) obojga płci. Tu również mieliśmy ośmioro reprezentantów. Pojedynki były bardzo zacięte i dynamiczne. Niektórzy nasi utytułowani zawodnicy trafili w fazie eliminacyjnej na trudnych zawodników – późniejszych finalistów i odpadli z rywalizacji. Pozostali byli nieustępliwi, wykorzystali swoje umiejętności i stanęli na podium. Drugie miejsce wywalczył Hubert Ryz a trzecie: Maja Wójcik, Dominika Konik i Jakub Twardowski.

                     

     Udział zawodników MKS KOYAMA w tej dwudniowej rywalizacji należy uznać za udany. Odbył się on przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji projektu: „Sportowy sukces – mali będą wielcy”. Zdobyliśmy łącznie 10 pucharów i dużo nowych doświadczeń, które zaowocują w przyszłości. Dzięki pomocy grupy sponsorów nasi zawodnicy wystąpili w nowych bluzach. Dziękujemy rodzicom i sympatykom za pomoc i gorący doping.

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA