^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Mistrzostwa Polski Południowej - 2016

     W dniu 19.03.2016 w Hali Sportowej PZS Nr 2 w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA PFK w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown. Wystartowało 164 zawodników z 15 klubów. Zawodnicy MKS KOYAMA wywalczyli 12 pucharów: trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe.

 

     Mistrzostwa przygotował komitet organizacyjny Oświęcimskiego Klubu Karate pod przewodnictwem Sensei Mariusza Pawlusa 4 dan. Podczas uroczystego otwarcia zawodów Hanshi Jan Dyduch 8 dan przypomniał zmarłego twórcę stylu OYAMA - Wielkiego Mistrza Soshu Shigeru Oyamę 10 dan, którego pamięć zebrani uczcili minutą ciszy.

     Mistrzostwa stały na dobrym, wyrównanym poziomie. Dla wielu zawodników i ich trenerów turniej w Oświęcimiu był ważnym sprawdzianem przed majowymi Mistrzostwami Polski OYAMA PFK w Kumite, w Rzeszowie.

 

     W turnieju wystartowała 18-osobowa ekipa MKS KOYAMA, z czego 12 wywalczyło miejsce na podium:

- pierwsze miejsce w swojej kategorii zdobyli: Gniewko Herbst, Grześ Barycki i Sławek Bałakajew,

- drugie miejsce wywalczyli: Ola Kisielewska, Tomek Słupski, Magda Opach, Asia Kozłowska i Jakub Twardowski,

- trzecie miejsce zdobyli: Zosia Marzec, Maja Wójcik, Weronika Piskorz i Michał Krupa.

 

     Również bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy naszego klubu. Nie wywalczyli tym razem pucharów, ale wykazali wolę walki i należą im się słowa uznania. Tradycyjnie Shihan Ryszard Żółty i Sensei Mirosław Osika pracowali w komisji sędziowskiej, a Sensei Dominik Rzepka opiekował się zawodnikami. Zawodnikom towarzyszył mocny doping licznie przybyłych na zawody rodziców - kibiców.

 

     Udział MKS KOYAMA w zawodach odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji projektu: „Sportowy sukces”.

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA