^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Mistrzostwa Polski Wschodniej - 2016

     W dniu 23.04.2016 r., w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej OYAMA Karate w Kumite. W konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown wystartowała rekordowa liczba 257 zawodniczek i zawodników z 19 klubów OYAMA PFK i 1 stowarzyszenia Kyokushin Matsushima. W rywalizacji wzięła udział 14-osobowa reprezentacja MKS KOYAMA pod opieką Sensei: Mirosława Osiki i Dominika Rzepki, która wywalczyła 5 złotych medali i 3 brązowe.

 

     Mistrzostwa zorganizował Nadwiślański Klub Sportów Walki Wulkan na czele z Sensei Andrzejem Suwałą 3 dan (Kozienice). Sędzią Głównym był Shihan Witold Choiński 5 dan (Białystok). Zawody współprowadzili Sensei Mirosław Osika 4 dan (Kraków Koyama) i Sensei Piotr Jaruga 2 dan (Lublin). Arbitrami maty byli Sensei: Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim), Bogusław Plewka 4 dan (Lubliniec), Tomasz Klimaszewski 4 dan (Radom), Patrycjusz Mostek 3 dan (Rzeszów), Marcin Siegieńczuk 2 dan (Białystok) i Tomasz Mrowiec 2 dan (Katowice Goliat). Mistrzostwa stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym. Dla większości ekip był to sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Z powodu dużej liczby zawodników, aby stanąć na podium, trzeba było stoczyć kilka pojedynków. Ale mimo takiej ilości startujących, walki zostały sprawnie przeprowadzone na trzech matach.

     Spośród naszych zawodników pierwsze miejsca w swojej kategorii zajęli:

          Maja Wójcik, Magda Opach, Gniewko Herbst, Staś Barycki i Sławek Bałakajew.

     Trzecie miejsca wywalczyli:

          Zosia Marzec, Weronika Piskorz i Konrad Wanowicz.

     Najlepszymi zawodnikami turnieju uznano Kingę Pasternak (Kraków KAS) i Pawła Matyszewskiego (Białystok).

 

Udział MKS KOYAMA w zawodach odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji projektu: „Sportowy sukces”.

 

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA