^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Mistrzostwa Polski - 2016

     W dniach 21-22 maja 2016 r. w pięknej hali sportowej nowoczesnego Zespołu Szkół nr 7 w Rzeszowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach KUMITE, w których wzięło udział blisko 330 zawodników z 35 klubów z Polski i 1 klubu z Niemiec, reprezentujących Oyama Karate oraz Kyokushin (Tezuka). Ich organizatorem był Klub Sportowy Oyama Rzeszów z Sensei Patrycjuszem Mostkiem 3 dan na czele. W zawodach wzięła udział 20 osobowa reprezentacja MKS KOYAMA wraz z instruktorami: Shihan Ryszardem Żółtym, Sensei Mirosławem Osiką i Sensei Dominikiem Rzepką.  

 

     Wśród oficjalnych gości w zawodach uczestniczyli: Hanshi Jan Dyduch - Prezes Zarządu OYAMA PFK,  Shihan Eugeniusz Stanislawek 6 dan - Prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin Tezuka Group oraz Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan - dyrektor OYAMA IKF ds. szkoleniowych. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec) a arbitrami maty: Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan (Wałbrzych), Shihan Witold Choiński 5 dan (Białystok), Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), Shihan Ryszard Żółty 5 dan (Kraków - Koyama), Sensei Bogusław Plewka 4 dan (Lubliniec), Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków), Sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan, Sensei Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim), Sensei Dariusz Szulc 3 dan (Piotrków Trybunalski) i Sensei Tomasz Mrowiec 2 dan (Katowice Goliat).

     Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, za co Hanshi Jan Dyduch gorąco podziękował gospodarzom, wręczając Sensei Patrycjuszowi Mostkowi list gratulacyjny. Mistrzostwa bardzo sprawnie prowadzili ich Sekretarze - Sensei: Piotr Przybysz (Łódż), Mirosław Osika (Kraków - Koyama) i Jacek Kasperek (Wadowice).

      W sobotę przed południem rozegrana została konkurencja LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. Dziewczęta i chłopcy walczyli z użyciem w pełni znormalizowanego sprzętu ochronnego. Sześcioro zawodników naszego klubu wywalczyło miejsce na podium:

       I miejsce zdobył niezawodny Gniewko Herbst,

      II miejsce wywalczył Staś Barycki,

     III miejsca zajęli: Igor Kromka, Grześ Barycki, Kuba Stępień i Zosia Marzec.

 

     Tego samego dnia po południu odbyły się walki w konkurencji KNOCKDOWN, z udziałem zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych: Młodzieżowców (18-22 lat), Seniorów (22-35 lat) oraz Seniorów Starszych (powyżej 35 lat). Zawody w tej konkurencji przyniosły sporo zmian w dotychczasowej czołówce. Najładniejsze pojedynki obserwowaliśmy w kategorii średniej Młodzieżowców oraz w kategorii lekkiej Seniorów. Rewelacyjnie zaprezentował się nasz zawodnik Michał Krupa zdobywając I miejsce po bardzo trudnych i wyczerpujących pojedynkach (trzy rundy po 2 min.) z utytułowanymi i doświadczonymi przeciwnikami. Okazał się wielką niespodzianką zawodów zyskując uznanie w oczach wielu trenerów, sędziów i zawodników. Pozostali nasi reprezentanci (Sławek Bałakajew i Bartek Kwapisz) stoczyli bardzo ładne i ciężkie walki, ale nie udało im się stanąć na podium.

     Najlepszymi zawodnikami MP Knockdown uznano: Justynę Cyrulik (Kraków Oyama) oraz Wiktora Czopka (Brzeszcze).

                        

     W drugim dniu turnieju zmierzyli się zawodnicy konkurencji SEMI-KNOCKDOWN, Juniorzy (14-16 lat) i Juniorzy Starsi (16-18 lat). Jak co roku walki w tej konkurencji były żywiołowe i bardzo zacięte. Czworo naszych reprezentantów wywalczyło miejsca medalowe:

     II miejsca zajęli: Zuzanna Górka i Jakub Twardowski,

     III miejsca zdobyli: Magda Opach i Piotr Saletra.

                        

     Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali gustowne puchary i piękne, oryginalne medale oraz upominki. To były najważniejsze zawody sezonu 2015/2016. Kilkoro zawodników nie przywiozło medali i pucharów, ale im również należą się gratulacje zarówno za wysiłek włożony w przygotowania do Mistrzostw jak i za bardzo dobrą postawę w trakcie walk, które ze względu na rangę zawodów nie mogły być łatwe.

 

 

Udział MKS KOYAMA w zawodach odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji projektu: „Sportowy sukces”.

 

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA