^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Wycieczka na Obidowiec

     Na początku majowego weekendu, 30 kwietnia grupa zawodnicza MKS KOYAMA przy mocnym wsparciu zawodników KAS zdobyła szczyt Obidowiec - 1106m, znajdujący się w głównym grzbiecie Gorców na wschód od Starych Wierchów. Wycieczka była elementem przygotowań kondycyjnych do zbliżających się Mistrzostw Polski Oyama Karate w Kumite, które odbędą się już za trzy tygodnie w Rzeszowie.

 

     Trasa miała długość 17,4 km z łącznym podejściem w górę 706m (a potem w dół). Wyruszyliśmy z Rabki. Pierwszy etap to było dotarcie do schroniska na Maciejowej. Ten odcinek był najbardziej wymagający, strome podejście bez odpoczynku.

                        

     Z Maciejowej poszliśmy na Stare Wierchy. Droga już nie tak stroma ale długa i urozmaicona. Po krótkim odpoczynku przy schronisku ruszyliśmy zdobyć szczyt Obidowiec.

                        

     Z powrotem szło się lepiej nie tylko dlatego, że było z góry, ale w schronisku na Starych Wierchach czekał na nas obiad.

                        

     Pomimo wcześniejszych obaw, pogoda nam dopisała i było wspaniale. Po drodze spotkaliśmy wiosnę oraz resztki zimy i kilka bałwanów.

                        

     Rolę przewodnika pilnującego szlaku pełnił Sensei Mirek - i dał radę ;), tyły zabezpieczał Sensei Dominik, a Sempai Bartek był łącznikiem w środku stawki.

                        

     Trzeba przyznać, że najwięcej energii w trakcie całej wyprawy mieli najmłodsi uczestnicy - nowe pokolenie wojowników.

                        

    

     Wyjazd kondycyjny odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji projektu: „Sportowy sukces”.

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA