^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Puchar Polski OYAMA TOP - 2012

     W dniach 24 i 25 listopada 2012r. w Radomiu odbył się XIII Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate. Po raz pierwszy w ogólnopolskich zawodach wystartowała kategoria Młodzików (10-12 lat). Jak przystało na wysokiej rangi turniej, wzięło w nim udział wielu oficjalnych gości z Wiceprezydentem Miasta Radomia włącznie. Z ramienia OYAMA Polskiej Federacji Karate – Prezes Zarządu Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz dyrektor ds. szkoleniowych Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan. Nasza ekipa wywalczyła 7 medali.

     Z naszego klubu w Pucharze wzięła udział 15-osobowa grupa zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. W turnieju wystartowała rekordowa liczba 350 zawodników dlatego walki prowadzone były na trzech matach. Shihan Ryszard Żółty 5 dan i Sensei Mirosław Osika 4 dan pracowali w komisji sędziowskiej, pełniąc funkcje sędziów maty oraz sędziów bocznych. Sensei Dominik Rzepka 2 dan pełnił rolę coach’a i opiekuna grupy w asyście sepami Joasi Skoś z grupy zaawansowanej.

     W pierwszym dniu zawodów startowali seniorzy. Nasz reprezentant Bartek Kwapisz w pięknym stylu wygrał swoją pierwszą walkę przez nokaut. W drugiej uległ doświadczonemu i utytułowanemu zawodnikowi, zwycięzcy kategorii. Po południu podziwialiśmy walki najlepszych zawodników w Pucharze Polski OYAMA TOP w konkurencji knockdown. Niestety nie mogliśmy kibicować Sensei Dominikowi Rzepce, który z powodu kontuzji nie wystartował w turnieju. Na zakończenie dnia odbył się również widowiskowy konkurs tameshiwari – łamania desek.

     W niedzielę przed południem rywalizowali juniorzy (14-18 lat). Tu mieliśmy dwóch zawodników. Piękną i emocjonującą walkę stoczył Patryk Fliśnik, wygrywając przez ippon, po zdobyciu dwukrotnie waza-ari (pół punktu) za kopnięcie na głowę. W kolejnym starciu, po zaciętej walce uległ wyższemu o głowę zawodnikowi. Jego starszy kolega - Michał Krupa wywalczył trzecie miejsce w swojej kategorii.

     W godzinach popołudniowych odbyły się zawody Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) w konkurencji Lekki Kontakt. Zawodniczki i zawodnicy walczyli chronieni kompletem ochraniaczy na ręce i nogi, kaskiem z kratką i hogo na tułów. Walki były zacięte, a doping kolegów i rodziców gorący. Spośród naszych zawodników medalowe miejsca zajęli:

Maja Wójcik i Weronika Fliśnik - I miejsce,

Staś Barycki - II miejsce,

Olga Frączek, Magdalena Opach i Hubert Ryz - III miejsce.

                                           

                                              Nasze mistrzynie: Maja i Wiktoria.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA