^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Puchar Polski OYAMA TOP - 2015

     W dniach 21 i 22 listopada 2015r. w Piotrkowie Trybunalskim, w Hali Sportowej RELAX Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się XVI Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate OYAMA TOP, zorganizowany przez Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI na czele z Sensei Dariuszem Szulcem 3 dan. W zawodach wzięło udział 330 zawodników z 37 klubów, w tym z Kyokushin Karate Tezuka Group i Kyokushin Karate Matsushima. W rywalizacji uczestniczyła 25-osobowa reprezentacja MKS KOYAMA, która wywalczyła 10 miejsc na podium.

 

     W sobotę, w godzinach przedpołudniowych, rozegrano zawody w konkurencji Lekki Kontakt (10-14 lat) na trzech matach. Walki były zacięte i rozpalały na trybunach licznie zgromadzonych rodziców. Nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli dwa srebrne puchary: Gniewko Herbst i Hania Wójcik oraz dwa brązowe: Zosia Marzec i Ola Kisielewska. Po południu odbyła się rywalizacja w prestiżowej konkurencji Knockdown. Jak zwykle stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Panie walczyły w dwóch połączonych kategoriach wiekowych, natomiast panowie w podziale na Młodzieżowców i Seniorów. Wśród wielu zdolnych i świetnie rozwijających się zawodników poniżej 23 roku życia mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości dwaj nasi zawodnicy: Michał Krupa i Dorian Pokrywka. Na razie zdobywają doświadczenie w tej trudnej konkurencji na zawodach rangi ogólnopolskiej, ale wierzymy, że sukces wkrótce nadejdzie.

                                       

 

     Największy sukces odnieśli zawodnicy naszego klubu w drugim dniu zawodów w konkurencji Semi-Knockdown (14-18 lat). Pierwsze miejsce wywalczyli: Sławek Bałakajew, Patryk Fliśnik, Magda Opach i Zuza Górka, a miejsca drugie zdobyli: Maja Wójcik i Maciek Skiba. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, przeciwnicy i walki były wymagające, dlatego wszystkim zawodnikom, bez wyjątku, należą się słowa uznania i gratulacje. Dziękujemy również kibicom za wspieranie i dopingowanie zawodników. Tradycyjnie Shihan Ryszard Żółty i Sensei Mirek Osika pracowali w komisji sędziowskiej, a Sensei Dominik Rzepka towarzyszył zawodnikom przy macie.

 

     Udział MKS KOYAMA w zawodach odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach realizacji projektu: „Sportowy sukces – mali będą wielcy”.

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA