^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Mistrzostwa Polski - Jelenia Góra 2018

     W dniach 19-20 maja 2018 r., w Hali Sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite. Wzięło w nich udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z 34 klubów. Organizatorem był Jeleniogórski Klub OYAMA na czele z Shihan Rafałem Majdą 5 dan.

     W zawodach wzięła udział 16-osobowa reprezentacja MKS KOYAMA wraz z trenerami. Zawodnikami opiekował się coach - Sensei Dominik Rzepka, Shihan Ryszard Żółty pełnił funkcję sędziego, a Sensei Mirosław Osika asystował Sędziemu Głównemu, prowadząc walki na jednej z mat.

     W czasie otwarcia Mistrzostw wystąpił Sensei Marcin Siegieńczuk 3 dan (Białystok), który zaśpiewał piosenkę p.t. „NA SZCZYT”. Autorowi utworu towarzyszyła grupa pokazowa dzieci z Białostockiego Klubu Oyama Karate.

 

     W pierwszym dniu Mistrzostw rozegrano zawody w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) na trzech polach walki. Spośród siedmiu naszych zawodników czworo stanęło na podium. Maciej Pollok wywalczył I miejsce, Kinga Kozielska i Dawid Wilk zdobyli II miejsca, a Alicja Twardowska III.

 

     Tego samego dnia po południu, odbyły się walki w KNOCKDOWN. W kategorii seniorów Sensei Bartek Kwapisz wywalczył III miejsce.

Najlepszymi zawodnikami MP uznano: Marlenę Gałuszkę (Kraków KAS) oraz Patryka Fliśnika (Wieliczka). Gratulujemy!

 

     W drugim dniu turnieju rozegrano konkurencję SEMI-KNOCKDOWN z udziałem Juniorów (14-16 lat) i Juniorów Starszych (16-18 lat). Walki w tej konkurencji tradycyjnie były dynamiczne i obfitowały w żywiołowe akcje. Na najwyższym podium stanęły Maja Wójcik i Weronika Piskorz, a Zosia Marzec, Zuzanna Górka i Staś Barycki zajęli II miejsca.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA