^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

KARATE i kickboxing

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA - OYAMA KARATE - KICKBOXING

Puchar Europy - Radom 2018

     W dniach 24-25 listopada 2018 roku, w Hali MOSiR w Radomiu odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Knockdown i Semi-knockdown oraz Otwartego Pucharu Polski OYAMA PFK w konkurencji Lekki Kontakt.  W rywalizacji wzięło udział 320 osób z 13 krajów w tym z: Kanady, USA, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Niemiec, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai oraz Kyokushin z 7 różnych organizacji (m.in.: Kyokushin-Tezuka Group, Kyokushin Matsushima i Shinkyokushin).

 

     Organizatorem imprezy był Radomski Klub Sportowy OYAMA na czele z Sensei Tomaszem Klimaszewskim 4 dan. W zawodach uczestniczył Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate – Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz Wiceprezes OYAMA IKF- Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan. Shihan Ryszard Żółty 5 dan pełnił funkcję sędziego maty, a Sensei Mirosław Osika 4 dan asystował sędziemu głównemu i prowadził walki na macie centralnej.

                                                 

     W sobotę rano, w ramach Pucharu Europy rozegrano konkurencję KATA na dwóch polach prezentacji z udziałem juniorów starszych i seniorów obojga płci. Doborowe grono sędziów międzynarodowych oceniało dowolnie wybrane formy praktykowane w stylach Oyama, Kanreikai i Kyokushin.

     Tego samego dnia po południu, rozegrano pojedynki w najbardziej prestiżowej konkurencji KNOCKDOWN. Zawody Pucharu Europy odbywały się w najtwardszej formule z użyciem kopnięć frontalnych na głowę (mae-geri-jodan i hiza-geri-jodan). Eliminacje rozegrano na dwóch matach a finały na centralnym podwyższeniu z użyciem efektów świetlnych. Na głównej ścianie hali górował telebim prezentujący filmowane walki. Przebieg PE obserwowało na bieżąco w Internecie przeszło 16 tysięcy widzów.

     W niedzielę do południa, rozegrano zawody Pucharu Polski OYAMA PFK w konkurencji LEKKI KONTAKT z udziałem Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat).

     W drugiej części dnia, odbyła się rywalizacja w licznie obsadzonej konkurencji SEMI-KNOCKDOWN, w której walczyli Juniorzy i Juniorki (14-16 lat) oraz Juniorzy Starsi (16-18 lat) obojga płci.

 

Miejsca Naszych zawodników:

Kata:

Jakub Piasecki  I m.

Lekki Kontakt:

Ala Twardowska  I m.

Dawid Wilk  II m.

Semi-knockdown:

Gniewomir Herbst  I m.

Stanisław Barycki  II m.

Zuzanna Górka  III m.

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA