^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Mistrzostwa Polski - Kraków 2019

     W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite. Organizatorem tej naprawdę udanej imprezy był nasz klub.

     W dwudniowych zawodach wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów kilku organizacji - z OYAMA PFK, Kyokushin TEZUKA Group, Kyokushin WKB Poland, ShinKyokushin oraz Kyokushin KWF.

     W sobotę od rana walczyli najmłodsi zawodnicy w konkurencji Lekki Kontakt (200 osób), po południu dorośli w prestiżowej konkurencji Knockdown (80 zawodników), a w niedzielę rozegrano konkurencję Semi-Knockdown z udziałem 100 Juniorów i Juniorów Starszych.

     Otwarcie każdej części Mistrzostw, a także ceremonie wręczania medali, pucharów i dyplomów - jako gospodarz - prowadził Sensei Mirek Osika 4 dan. W części oficjalnej turnieju Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Prezes OYAMA PFK, wręczył puchary laureatom Rankingu Najlepszych Sportowców Oyama Karate w 2018 roku. Ala Twardowska odebrała puchar za I miejsce w kategorii Młodziczek i Juniorek Młodszych, Jakub Piasecki za II miejsce w kategorii Juniorów, a Maja Wójcik za wyróżnienie w kategorii Juniorek.

     Nasi zawodnicy, którzy wystartowali w Mistrzostwach Polski, też spisali się świetnie, choć nie wszyscy stanęli na podium. No cóż – ranga zawodów wysoka i poziom sportowy przeciwników również. Miejsca medalowe wywalczyli:

- w Lekkim Kontakcie: Ala Twardowska – I m. i Dawid Wilk – II m.

- w Semi-Knockdown  Gniewomir Herbst – I m.

- w Knockdown: Piotr Dziura – II m., Maja Wójcik – III m. oraz Anna Mituś – III m.

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich również Sensei Dominik Rzepka 3 dan po widowiskowych walkach zajął I miejsce w swojej kategorii.

                             

                           

OYAMA KARATE

R2
baner pion
Kraków
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA